Stseen selllel aastal linastuvast filmist “Gladiaator”. See on järg 2000. aastal linastunud filmile, kus jäeti välja osi, mis olid küll ajalooliselt täpsed, kuid tänasele publikule oleks mõjunud koomiliselt. Foto: Zumapress.com/Scanpix
Selle nimi on Tiffany probleem – nähtus, kus ajalooliselt täpne detail tundub tänapäeva publikule lausa vale. Kirjanikud ja filmitegijad peavad tihti loobuma ajalooliselt täpsetest detailidest, et teos tunduks usutav.
Avokaadod on küll väga toitainerikkad ja neis on palju kiudaineid ning vitamiine. Üleüldse on nad toiduna väga kasulikud. Aga te ei peaks saama neid süüa.
Kujutage ette, et te olete nii jõukas, et ostate omale aeda dekoratiivse inimese. 18. sajandi rikaste brittide seas oli trend võtta omale palgale inimene, et ta nende aias romantiliselt patseeriks ja oleks vait.
Ilmselgelt mõjutavad globaalsed konfliktid, geopoliitilised kriisid ka allilmaäri. Näiteks Gaza konflikti tõttu ei saa enam Iisraeli ortodokssed juudi tudengid Maroko kaudu taskuraha.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”