"Ühiskond on väsinud ja stressis," põhjendas liiklussurmade arvu mullust kasvu transpordiameti liiklusohutuse strateegialoome juht Alo Kirsimäe.
- Transpordiameti esinadja andis konkreetse soovituse ettevõtete juhtidele, kuidas autojuhid saaksid panustada ohutumasse liiklusse. Foto: Andres Haabu
Kirsimäe rääkis Äripäeva raadio reedeses hommikuprogrammis, et ühiskonnale tekitab ühest küljest stressi majanduslik olukord, aga põhjuseid on näha ka näiteks Ukraina sõjas.
Samas tõi
transpordiameti esindaja esile veel enamlevinud põhjuseid, mis muudavad tänaval liiklemise ohtlikumaks.
Lisaks andis Kirsimäe konkreetse soovituse ettevõtete juhtidele, kuidas autojuhid saaksid panustada ohutumasse liiklusse.
Alo Kirsimäed intervjueeris Karl-Eduard Salumäe.
Liiklusekspert surmade kasvust: sõjapinge ja majanduslangus jõudsid teedele
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ehkki Eestis on toimunud aastakümnetega meeletud arengud liiklusohutuse juurutamisel, on viimase viie aasta trend kõike muud kui rõõmustav: õnnetusi on rohkem ja vigastatuid niisamuti.
Stagneerunud liiklusarenguga riigis süüdistatakse järjest kurjemal toonil pahasid autojuhte, keda tulevat üha rohkem jälgida ja karistada. Ent millal – või kas üldse kunagi – hakatakse mõtlema, et ehk on hoopis senised liiklusohutuse asja ajajad, lähenemised või ressursid ammendunud, küsib Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe.
Keskmise kiiruse uuringu eesmärk on muuta liiklemist ohutumaks, kirjutab transpordiameti liiklusohutuse strateegialoome juht Alo Kirsimäe.
Minul pole midagi selle vastu, kui politseinik mõõdab põõsas mu kiirust, sest tean, et need andmed ei salvestu kuhugi. Keskmise kiiruse tuvastamine on aga privaatsusesse sekkumine, mille jaoks on vaja ühiskonna nõusolekut, ütles advokaat Indrek Sirk Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.