Rikkad riigid hoidsid mullu põllumajanduse subsideerimise arvel kokku, kuid majanduskoostöö- ja arenguorganisatsiooni (OECD) hinnangul oli toetuste kahanemine ajutine ning põllumajanduse abiprogrammide hind võib reformideta jälle tõusta.
24 OECD riigis langesid subsiidiumid 166 mld dollarini, võrrelduna 1995. a 180 mld dollariga.
Teravilja hind langeb ja OECD arvates muudavad mullu säästetud summad valitsused põllumajanduse reformide suhtes loiuks.
Enim subsideerib OECD riikidest põllumehi endiselt ?veits, millele järgnevad Jaapan ja EL. REUTER-BNS
Leedu parlament võttis eile vastu poleemikat tekitanud omandireformi seaduse, mis taastab endiste omanike õigused nõukogude võimu natsionaliseeritud maale, majadele ja korteritele.
Kui konservatiivide arvates on vastuvõetud seaduse eesmärk ajaloolise ebaõigluse heastamine, siis opositsiooni meelest püütakse ühtede inimeste õigusi taastada teiste arvel ning muuta tagastamisele kuuluvate majade üürnikud «II sordi inimesteks.» ELTA-ETA
Leedu valitsus tegi korralduse maksustada ettevõtted, mis on registreeritud maksuvabades tsoonides, pehmendas aga samas sanktsioone maksudest kõrvalehoidmise eest.
Valitsus kiitis eile heaks nelja seaduse seadusparandused, mis peaministri Gediminas Vagnoriuse kinnitusel teevad maksusüsteemi tõhusamaks.
Vagnorius ütles eile, et edaspidi kuulub maksustamisele ka see raha, mis seni kanti üle offshore-kompaniidesse. Kompaniid peavad maksma samasugust tulumaksu nagu Leedu firmadki. Tasuda tuleb vahe Leedu 29% tulumaksu ja maksuvabas tsoonis kehtiva tulumaksu vahel. BNS
Seotud lood
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“