Suurbritannia välisminister ja Eesti välisminister esinevad Brüsselis avaldustega läbirääkimiste eesmärkide ja olulisemate seisukohtade osas.
Läbirääkimised toimuvad kahes etapis, ütles Streimann. Kõigepealt vaadatakse üle Eesti ja Euroopa Liidu seadused ning seejärel algavad sisulised läbirääkimised.
«See kava on muidugi ainult jäämäe tipp ning ei võimalda käsitleda kõiki tehnilisi probleeme, mis läbirääkimiste käigus tekivad,» ütles Streimann. Praegu koostab Eesti pool lõplikud seisukohad, mis avaldatakse järgmisel nädalal, kinnitas Streimann.
«Eestis moodustatud töögruppide ülesanne on teha Eesti ja ELi seaduste võrdlev analüüs ning töötada välja ettepanekud mistahes seisukohtade tarbeks,» rääkis Streimann.
Streimann kinnitas, et enamikus töögruppides on inimesi ka valitsusvälistest institutsioonidest ning ettevõtjaid, juriste ja teadlasi.
Sõelumise käigus peaks Streimanni sõnutsi välja tulema teemad, mille puhul on Eestil konkreetne seisukoht ja mis nõuavad sisulisi läbirääkimisi.
Läbirääkimiste kestus sõltub Streimanni sõnutsi ka välistest faktoritest, Eestis näiteks majanduspoliitilisest arengust ja Euroopa Liidus sisestest reformidest.
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.