Suni uued, kohvimasinale sarnanevad võrguarvutid on mõeldud tuleviku arvutisüsteemidesse, kus on tähtis, et igal töökohal oleks arvuti, kuid pole vaja, et igaühel oleks täisfunktsionaalne personaalarvuti suure kõvaketta, kiire protsessori ja kallite lisaseadmetega. Suni Javastation, mis aprillist turule jõudis, leiab kasutust tehnikaülikoolis, tõenäoliselt hakkab teda varsti kohtama ka pangasaalides tellerite töölaual.
Võrguarvuti korpus on uudse kujuga ja võtab laual vähe ruumi. Javastation on päris vait, kui ta töötab, sest temas pole ragisevat kõvaketast ega undavat ventilaatorit. Samas pole tal parameetreid, millega personaalarvutite seas hiilata. Mälumaht on paras keskmiseks kontoritööks, 8bitine helikaart rahuldab samuti äriettevõtte töökoha multimeediavajadused ja 8bitise videokaardiga saab mittegraafikatööga ka hakkama. Võrguarvuti on suures süsteemis odav ülal pidada, sest teda saab hooldada serverist, mitte ainult kohapealt. Tööks vajalikke andmeid saab kätte ükskõik kust, inimene pole seotud enam konkreetse töökohaga. Viiruseoht ja andmete kaotsiminek on samuti vähenenud, sest kõige eest hoolitsevad töökindlad serverid.
Seotud lood
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.