Siseminister Jüri Pihli sõnul vajab
kaitsepolitseiamet eri tööülesannete läbipõimumise tõttu kiiret reformi, mis on
vajalik ka selleks, et Eesti saaks liituda Schengeni viisaruumiga 2008.
jaanuaris.
Päevalehele antud intervjuus rääkis Pihl, et kapo peaks tõmbama selgema vahe oma kahe põhiülesande ehk riigi julgeolekut tagava töö ning jälitus- ja kriminaalmenetlusega seotu vahele. “Tinglikult tuleb need ülesanded lahku lüüa, sest siis kaob ära see segadus, mis on seal olnud seoses julgeolekuasutuste ja jälitustegevuse vahelist olukorda 2004. aastal muutnud kriminaalmenetluse seadustikuga,” ütles ta ning möönis, et võib-olla on asi selguse saamisega pikalt venima jäänud.
Siseminister vihjas lisaks, et kapos praegu kasutusel olevad andmebaasid ei pruugi olla valmis juba mõne kuu pärast aset leidvaks Eesti liitumiseks Schengeni viisaruumiga. “Schengenisse astumine tähendab, et kogu kuritegevusealane info peab olema üheselt käideldav. Samuti peab andmekaitse inspektsioonil olema sellele juurdepääs,” selgitas Pihl.
Seotud lood
Oma ametiaega hoogsalt mitmete
reformiplaanidega alustanud siseminister Jüri Pihl on välja tulnud uue kavaga,
mille kohaselt võib lähiajal tunduvalt väheneda kriminaalpolitseinike hulk.
Siseminister Jüri Pihl selgitas intervjuus,
miks anti kaitsepolitseile uurida valdavalt Keskerakonna võimu all olevate
linnade korruptsioonijuhtumid.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.