Endine rahandusminister Taavi Veskimägi
ütles aripaev.ee-le, et inflatsioon üle 7% on amoraalne, kuna sunnib inimesi
säästmise asemel tarbima.
"Kui 3-4protsendiline inflatsioon käib siirdemajandusega kaasas, siis täna tundub mulle küll, et eurotsooniga liitumine pole enam isegi teema," kommenteeris Taavi Veskimägi täna avaldatud rahandusministeeriumi majandusprognoosi, mille järgi kahaneb majanduskasv tulevaks aastaks 7,3 protsendini, inflatsioon tõuseb aga 7,4 protsendini.
"Normaalse inflatsiooni taset ületav inflatsioon on oma olemuselt amoraalne," rääkis Veskimägi. Ta lisas: "See on signaal, et ärge säästke, tarbige täna. Hoiuste reaalintressid muutuvad negatiivseks ja tekitavad ühiskonnas mentaliteediprobleemi, millega tuleb tegeleda riigi tasemel."
Veskimägi sõnul ei tohiks riik paisata täiendavalt laekuvaid maksukroone ametnike palgatõusu kaudu jälle tarbimisse. Teiseks peaks riik säilitama inimeste usu majandusse. „Mis seal salata, majandus on usk ja emotsioonid. Viimasel ajal on olnud liiga vähe positiivseid ja liiga palju negatiivseid uudiseid,“ lisas Veskimägi. „Peame säilitama usku meie majandusse, ehkki kuskilt ei paista täiendavat ekspordipotentsiaali.“
Juulis oli inflatsioon Eestis 6,4%.
Autor: 1706-aripaev
Seotud lood
Riigikogu liige, endine rahandusminister
Taavi shy;Veskimägi veedab 2008. aasta kolm esimest kuud Inglismaal Readingi
ülikoolis energiamajanduse kursustel.
Rahandusminister Ivari Padar ütles täna
tuleva kolme aasta (2008-2011) majandusprognoosi esitledes, et pehme maandumine
on alanud.
Rahandusministeeriumil on meile häid
uudiseid – palgad tõusvat järgmisel aastal jätkuvalt hoogsasti, aastaga
ligikaudu kuuendiku võrra. Kas ja kui palju me sellest paremini elama hakkame,
kirjutab Lauri Linnamäe.
Ettevõtjad peavad rahandusministeeriumi
eile avaldatud majanduskasvu prognoosi ikka liiga optimistlikuks, kuigi seda
langetati.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.