Vastus on: jah. Aga seetõttu ei pea veel
tassi käest pillama.
Selleks, et kohvijoomisse surra, peab kiiresti sisse kallama 80 kuni 100 tassi kohvi. See on umbes 23 liitrit või siis võtma 10-13 grammi puhast kofeiini.
Isegi, kui keegi suudab ära juua nii palju kohvi, saabub surm liigse vedelikutarbimise tagajärjel, mis lahjendab verest välja vajalikud toitained.
Niisiis on kohvi joomine kalmistule jõudmiseks suhteliselt vähetõhus meetod. Selleks, et kohvi tekitaks haiguslikke nähte, piisab palju vähemast, kuid kofeiini pikaajalised mõjud on siiamaani pisut ebaselged, kirjutas Live Science.
Eelmisel kuul sattus Suurbritannias arstide hoole alla naine, kes oli joonud nelja tunni jooksul seitse topeltespressot. Naine kosus üledoosist päevaga, kuigi arstide sõnul oli ta ületanud kolm korda päevast tervislikuks peetavat kofeiinikogust (umbes 300 milligrammi või siis 2-3 tassi kohvi).
Kui see espressofanaatik oleks olnud mees, olnuks lood tõsisemad, sest naised suudavad kofeiini lõhustada 25 protsenti meestest kiiremini.
Mida siis kofeiin teeb? Nagu kõik stimuleerivad ained, tõstab seegi vererõhku, paneb südame kiiremini lööma ning ahendab veresooni. Kofeiiniga liialdamine võib põhjustada südameinfarkti või ajuinsulti.
Teadlased on veendunud, et igapäevane kofeiinitarbimine põhjustab südamehaigusi, aga vähemalt seni pole uuringute tulemused seda arvamust piisava veenvusega kinnitanud.
Seotud lood
Umbes kaks kolmandikku inimkehast moodustab
vesi. Seda on inimkehas kõikjal - see voolab veres ning loksub
rakkudes.
Puhas töökeskkond tõstab inimeste motivatsiooni, mõjub hästi produktiivsusele ning jätab ka klientidele ning külalistele hea esmamulje. Tööruumides veedame väga suure osa oma ajast ning mitte keegi meist ei tunne end hästi ruumides, kus on üldine puhtuse tase madal.