Nii psühhiaatrilise kui ka sõltuvusporbleemiga lastel puudub Eestis sobiv
raviasutus.
Regionaalhaigla psühhiaatriakliinik saatis ravilt ära lapsest patsiendi, kellel on lisaks psühhiaatrilisele haigusele ka sõltuvusprobleem, põhjus – haiglal puuduvad võimalused temaga tegelemiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.
Tallinna laste turvakeskuse juhi Erki Korpi sõnul saatis haigla eelmine nädal nende juurde tagasi sõltuvus- ja psüühika-probleemidega 17aastase noormehe, sest ei saanud kanepit suitsetanud noormehega enam hakkama. Haigla tõstis käed üles pärast kaht kuud, mis poiss neil veetis, väidetavalt kahtlustati poissi ka haiglas oma kanepiäri ajamises, Korpi sõnul on poiss tarbinud kanepit juba kolm aastat ning vajabki nüüd sellest tekkinud tervisekahjustuste tõttu psühhiaatrilist ravi.
Psühhiaatriakliiniku juhataja Kaire Aadamsoo juhtumit kommenteerida ei soovinud, kuid tunnistas, et haigla ei saa hakkama kaksikdiagnoosiga patsientidega, keda vaevab üheaegselt nii sõltuvus- kui ka psühhiaatriline probleem. “Meil ei ole vastavaid tingimusi, et hoida neid statsionaarsel ravil,” märkis Aadamsoo. Tema sõnul mõjub nende kooshoidmine tavapatsientidega viimati mainitutele väga halvasti, ning kui tegemist on režiimirikkumisega, saadetaksegi tema sõnul patsiendid tagasi, tema kinnitusel oleks säärase diagnoosiga noorukitele vaja eraldi raviasutust.
Seotud lood
Psühhiaatrid näevad kanepis üha suuremat
ohumärki ühiskonnale, kanepisuitsetamisest tingitud hallutsinatsioonidega jõuab
Paldiski maantee kliinikusse pea iga nädal üks noor inimene.
Hooldajate puuduses haiglad püüavad
viimases hädas ise välja koolitada töötuid põhihariduseta inimesi endale
töötajaks.
Kuigi Eesti haiglates suhtutakse
mobiiltelefonidesse üsna vabalt ning isegi keelusildid on hakanud seintelt
kaduma, leidis uut kinnitust: mobiiltelefonid mõjutavad intensiivravi
osakondades kasutatavate aparaatide tööd.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.