Tarteri tegevjuhi Sven Pertensi sõnul võis
Pirita tee ehitus kallimaks minna, sest linn ei arvestanud eelarves kahe
ristmiku ehitusega.
"Ühe võimaliku selgitusena võib tuua veel selle, et Pirita tee ühistranspordiraja hankes sisaldus ka kahe ristmiku ehitus: Saare tee ja Russalka ristmik," selgitas Pertens. "Meil vastav info puudub, kuid on võimalik, et eelarve koostamisel arvestati ainult ühistranspordiraja ehitusega ja hiljem otsustati projekti koosseisu lisada ka ristmike ehitamisega seotud tööd, mille tulemusena objekti tööde maht ja iseloom muutusid ning objekt tervikuna kallines eelarvega võrreldes," täiendas ta.
Talter osales ka ise hankekonkursil Pirita tee ühissõidukiraja ehitamiseks. Hinnaks pakuti 20,97 miljonit krooni koos käibemaksuga. Kokku osales hankel 5 pakkujat, hinnad jäid vahemikku 19,8-25,2 miljonit krooni. Tallinna linna eelarve seisukohast lisandub hankekonkursi hindadele veel järelevalveteenuse tasu, mis jääb vahemikku 4-5% ehitushanke lepingu maksumusest.
"Linna teedeehituse objektide eelarvete koostamisel planeeritakse objektidele vahendeid eksperthinnangute alusel, mis on paraku väga ligikaudsed, kuna tavaliselt puudub eelarve koostamise ja kinnitamise ajal tehniline projekt," selgitas Pertens.
Autor: ÄP praktikant
Seotud lood
Aripaev.ee küsis Matthäi Ehituse juhilt
Veljo Haubelt, miks Pirita bussirada läks plaanitust kaks korda kallimaks.
Pirita ühissõidukiraja ehitamine läks
Tallinna linnal plaanitust kaks korda kallimaks, 10 miljoni krooni asemel 20,8
miljonit krooni.
Tallinna äärelinnas on ehitamisel ligikaudu
4000 uut korterit, millest keskmiselt 45 protsenti on praegu vabad, kõige enam
vabu kortereid leidub aga Pirita uutes kortermajades.
Globaalses rahanduses toimuvad suured muutused ning Saudi Araabia on üks riike, mille suund on muutumas. Riik teeb suuri investeeringuid mineraalide kaevandamiseks, tugevdab sidemeid Hiinaga ning loob uusi strateegiaid kaubanduses. Toorainetest võib olla kujunemas uue finantskorra vundament, kirjutab Alex Deluce portaalis The Gold Telegraph.