Venemaa energiaminister Viktor Khristenko
süüdistas eile Brüsselis Eestit „jämeduses” ning ÜRO mereõiguse konventsiooni
rikkumises, kuna Eesti keeldus loa andmisest uuringuteks Läänemere gaasitoru
ehitamiseks, kirjutas The Financial Times.
„Selliste vahendite kasutamine nagu tegi Eesti valitsus, on minu silmis asja puhas politiseerimine, mis on läbi viidud väga jämedal moel,” ütles Khristenko FT-le antud intervjuus.
Khristenko, kes kohtus Brüsselis ELi energiavoliniku Andris Piebalgsiga, ütles, et Nord Streami gaasitoru projekt on Eesti tegevusest hoolimata graafikus.
„Mulle teeb rõõmu, et Nord Stream on graafikus. Äriplaan on valmis. Lepingute sõlmimine tarnijatega käib. Selles mõttes on projekt töös,” ütles minister. „Mis mulle ei meeldi, on meretrassiga seoses kuhjunud probleemid, ilma et oleks mingeid korralikke argumente ...”
„Mulle tundub, et Eesti valitsuse positsioon ei ole juriidilisest aspektist korrektne, kuna see on vastuolus mereõiguse konventsiooniga,” ütles Khristenko. Selle järgi on taolised transpordiprojektid lubatud, kui need rahuldavad teatud tingimused.
Küsimuse peale, kas Eesti töötab Nord Streami gaasijuhtme projektile sihilikult vastu, ütles Khristenko: „Muidugi kujutab see endast projektile riski, kuna meil tuleb kas trassi pisut muuta, et oma Eesti sõpradest ringi minna, või naasta mereõiguse konventsiooni juurde ja püüda neid tingimusi arutada.”
Seotud lood
Justiitsminister Rein Lang leiab, et kui
Venemaa energiaminister Viktor Khristenko süüdistab Brüsselis Eestit ÜRO
mereõiguse konventsiooni rikkumises, võiks ta oma sõnade tõsiduse näitamiseks
Eesti kohtusse kaevata.
Leedu kaitsevägede kõrge kindral Jonas
Kronkaitis on mures Venemaa järjest suureneva mõju pärast Balti riikides.
Välisminister Urmas Paet selgitas tänasel
valitsuse pressikonverentsil, miks öeldi Nord Streamile "ei" uuringuteks Eesti
territoriaalmeres.
Kui Soome ametkondadel paluti tänavu talvel
ennustada Saksa-Vene gaasitoru mõju Läänemere keskkonnale, ei olnud nad mustade
värvidega tagasihoidlikud.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.