Tallinna ringkonnakohus pani Aspen Grupp OÜ
kaebuse peale kuni kohtulahendini jõudmiseni seisma Riigi Kinnisvara ASi
korraldatud hanke, kuna kaebaja hinnangul on riigihangete seadus põhiseaduse ja
ELi õigusega vastuolus.
Eelmisel nädalal otsustas Tallinna ringkonnakohus rakendada esialgset õiguskaitset ja keelas Riigi Kinnisvara ASil kuni kohtulahendini jõudmiseni sõlmida hankelepingut ainukesena sõelale jäänud ASiga Koger Partnerid.
Teised hankel osalejad kõrvaldati hankelt maikuus kehtima hakanud riigihangete seaduse punkti alusel, mille järgi ei tohi hankel osalejal eelneva aasta jooksul olla maksuvõlga rohkem kui 30 päeva ulatuses.
Riigi Kinnisvara ASi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Madis Idnurm nentis, et nemad saavad tegutseda ainult kehtiva riigihangete seaduse piirides.
"Ega praegu ei saagi midagi eriti kommenteerida, kui asi pole kohtus edasi läinud. Meil on aega 30 päeva jooksul oma seisukoht kujundada ja siis saab vaadata, mis edasi juhtuma hakkab," lausus Idnurm.
12. novembril kirjutas Äripäev nii hankijatele kui ka hangetel osalejatele palju peavalu põhjustavast maksuvõlga puudutavast nõudest, mille tõttu kuivavad pakkujate read kokku ning hankijad on tihti sunnitud vastu võtma ainukesena sõelale jäänud kõige kallima pakkumise.
Rahandusministeeriumi teatel on algatatud seadusemuudatus, millega piiratakse hankija kohustust hankel osaleja maksukäitumist kontrollida.
Autor: 1706-aripaev
Seotud lood
Kevadel kehtima hakanud riigihankeseaduses
leiduva "võlakeelu" tõttu pole Eesti ühel suuremal ravimifirmal Tamrol kuni
järgmise aasta suveni riigihangetele asja. Seetõttu jääb firmal saamata vähemalt
20 miljonit krooni.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.