Prantsusmaa rahandusminister Christine
Lagarde ütles G8 rahandusministrite kohtumisel, et Prantsusmaa kavatseb võidelda
kütuse käibemaksu külmutamise eest kui riigist saab 1. juulil Euroopa Liidu
eesistujariik.
„Tõstame selle debati Euroopa tasandile, isegi kui oleme (oma ettepanekuga – toim.) isolatsioonis,“ ütles Lagarde Jaapanis Osakas toimunud kohtumise raames.
Nafta hind on aastaga kahekordistunud, mis õõnestab eratarbijate ostujõudu ja tõstab firmade tootmiskulusid. Prantsusmaa presidendi Nicolas Sarkozy ettepaneku külmutada kütuse käibemaks teatud tasemel lükkasid teiste liikmesriikide rahandusministrid eesotsas Saksamaa, Hispaania ja Hollandiga juuni algul tagasi, vahendas Bloomberg. Saksamaa rahandusminister Peer Steinbrück manitses ministreid teemat mitte politiseerima ja sekkuma ning Hispaania rahandusminister Pedro Solbes tuletas meelde ühiseid kokkuleppeid ning ELi tasandil kehtestatud kütusemaksude miinimumi.
Lagarde ütles, et Prantsusmaa teeb ühtlasi ettepaneku hakata iga nädal avalikustama Euroopa Liidu kütusevarude seisu, mida praegu avalikustatakse kord kuus. Eesmärk on anda parem ja selgem ülevaade.
Jaapanis kohtunud G8 ministrid tõdesid, et toidu ja kütuse kiire hinnatõus kujutab endast maailmamajandusele tõsist ohtu. Laenukriisi asemel on suurimaks mureks tõusnud inflatsioon. 6. juunil kerkis naftabarreli hind 139,12 dollarile.
Seotud lood
Tänasel Euroopa Liidu rahandusministrite
kohtumisel oli laual taas ELi eesistujariigi Prantsusmaa ettepanek mootorikütuse
käibemaksule lagi kehtestada, et kütuse kallinemist veidigi ohjata.
Läti majandusajaleht Dienas Bizness
kirjutas täna, et Läti tootjad ja kauplejad nõuavad käibemaksu langetamist
5%-le vältimaks Lätis toodetud toidukauba saamist üheks kallimaks Euroopa
liidus.
Reedel Brüsselis lõppenud tippkohtumisel
jäid ELi riigid eri meelt selles osas, kas ja kuivõrd kütuse kõrge hinna mõju
maksude abil leevendada.
Naftabarreli hind üle 135 dollari toob
Euroopas taas protestima Suurbritannia veokijuhid ja Prantsusmaa kalurid ning
ärgitab poliitikuid maksudes vangerdusi tegema.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.