Eelolev talv võib saada paljudele
väiksematele hotellidele saatuslikuks, arvas Eesti Hotellide ja Restoranide
Liidu ning Nordic Forum Hoteli juht Feliks Mägus.
„Ma arvan, et toob," ütles Mägus Eesti Ekspressile ning lisas: "Analoogne näide on Iirimaalt, kus - tõsi küll, 80. aastatel - tõsteti majutusasutuste käibemaksu 10 protsendi pealt 23 protsendi peale - selle tulemusena suleti kümnendik hotellidest. Nii palju kui ma olen rääkinud meie ettevõtetega, on mure väga suur. Kusagil ei ole nii palju rasva, et ettevõtted suudaksid selle 13 protsenti maksukasvu ainult kuluna sisse võtta,“ vastas Mägus küsimusele, kas käibemaksu suurendamine 5 protsendilt 18-le võib tuua kaasa pankrotte.
Rääkides aga olukorrast, kui käibemaksu tõusu hotellidele ei tuleks, kas siis võiks näha paremat tulevikku või on ikkagi silmapiiril pankrotid, on Mägus kindel, et väiksemad on ohus igal juhul. „Nii ehk naa toimuvad sulgemised ja kõige enam on ohus väiksed, regionaalsed ettevõtted. Kui pangad ei toeta uute käibevahenditega, siis tuleb väga raske ja külm talv.“
Seotud lood
Rootsis on sel aastal pankrotti läinud enam
ettevõtteid kui mullu.
Tartu hotelli omanik ja ettevõtja Wemo AS
omanik Neinar Seli tõdes, et hotellide käibemaksu tõstmine on küll nö
krokodillikomisjonis arutlusel olnud, kuid sellest hoolimata jääb lootus, et
mõistlikkus võidab ja naaberriikide võimalikust käibemaksulangusest
vastassuunas jooksu ei panda.
Eesti hotellide ja restoranide liit on
kursis rahandusministeeriumis valmiva plaaniga kehtestada hotellide
majutusteenusele senise 5protsendilise käibemaksu asemel 18protsendiline, liit
mõistab selle plaani juba eos hukka.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.