Riigikogu liikme palga tõstmine ei too endaga kaasa senisest paremat parlamenti, vaid pigem vastupidi, ütles ajakirjanik Kalle Muuli raadiosaates.
Kui riigikogu tõstab oma palka, siis hakkavad esinduskogusse pürgima inimesed, kes näevad seda suurt numbrit ja ei midagi muud, ütles Muuli Raadio 2 saates "Olukorras riigis".
Oma kõrge palga nimel on nad nõus riigikogus hääletama just nii, kuidas vaja, näiteks fraktsiooni esimehe järgi, lisas ta. Muuli sõnul ei oleks sellised inimesed võimelised teenima sama kõrget palka üheski muus ametis. Riigikogu praegune palk on minu arvates liialt kõrge, märkis Muuli.
Samas peaministri palk on teise saatejuhi Anvar Samosti ütlusel poliitilise kokkuleppe küsimus. Eestis on kümneid poliitikuid, kes oleksid nõus tegema seda tööd tasuta, ent on ka kümneid väga kompetentseid inimesi, kes ei oleks nõus hakkama peaministriks ka kümme korda suurema kuupalga eest, selgitas ta.
Seotud lood
Ajakirjanik Anvar Samosti sõnul on IRLi hiljutine idee seada maamaksule 960kroonine ülempiir populism ja nõme käitumine.
Mitmed tänased meediaväljaanded on eksitanud avalikkust, väites, et Riigikogu liikme palka kavatsetakse tõsta 6000 krooni võrra, teatas pressitalitus.
Eelnõu järgi hakkab riigikogu liikme tasu olema 65% presidendi palgast. Uue nädala alguses peaks selguma, kui suureks kujuneb presidendi palk. Kuid riigikogu liikmed otsustasid veel enne selle paikapanemist enda palka tõsta.
Riigikogu lõpetas kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduse eelnõu esimese lugemise, millega soovitakse riigiteenistujate palk lahti siduda keskmisest palgast, teatas riigikogu pressitalitus.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.