Euroopa rahandusvoliniku kandidaat Olli Rehn rõhutas täna Euroopa Parlamendis toimunud küsitlusel, et euroala laienemine saab toimuda ainult olemasolevate reeglite alusel.
„Meil tuleb järgida seadust ja reegleid,“ ütles Rehn vastuseks küsimusele, kas ta peaks võimalikuks selliste riikide kiiremat pääsu euroala liikmeks, mille valuutad on nii või teisiti euroga seotud ning millele see oleks väga oluline devalveerimisriski kõrvaldamiseks nagu Läti.
„Hindame riigi avaliku sektori finantside jätkusuutlikkust ja makrokeskkonna stabiilsust ja need viis kriteeriumi, mis on, aitavad selles selgusele jõuda. EL on seadustel ja reeglitel tuginev ühendus ja kavatsen tagada, et reeglid oleksid täidetud,“ ütles Rehn.
Rehn rõhutas ka, et kui liikmesriik kõik euroga liitumise kriteeriumid täidab, peab see riik saama liituda. „Eesti on jõudnud üsna lähedale,“ ütles Rehn, aga esmalt tuleb veenduda, et reeglid oleksid täidetud. „Naaseme selle juurde kevadel Eesti konvergentsiraportis.“
Eesti on tõenäoliselt järgmine riik, mis liitub, nentis Rehn, lisades, et Eesti avaliku sektori finantsid on suhteliselt heas seisus ning avaliku sektori võlg vaid 4% SKPst. "Kordan veelkord, mis puutub Eestisse, meie lähtume reeglitest ja neil tuleb samuti reeglid täita," ütles volinikukandidaat.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna avaldatud värskes majandusprognoosis kirjutab Nordea pank Eesti europüüdlustest, et peab euroga liitumist aastal 2011 jätkuvalt võimalikuks, kuid edasilükkumise risk on suur.
ELi Ülemkogul viibiv Andrus Ansip ütles, et Kreeka probleemid ei varjuta Eesti europüüdlusi.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.