Täna majandusprognoosi avaldanud Nordea pank möönab, et Eesti eurolootusi käsitlev tekstiosa selles ei väljenda päris selgelt panga seisukohta, mis peab euro tulekut Eestis aastal 2011 siiski tõenäoliseks.
Täna avaldatud prognoosis kirjutab analüütik Anna Lindblad, et pank peab „Eesti liitumist euroga 2011. aastal jätkuvalt võimalikuks, kuid liitumise edasilükkumise risk on märkimisväärne.“ („We still consider EMU membership in 2011 a possibility, but the risks of a postponed entry are significant.“)
„Me leiame, et ehkki mõned Eesti euroalaga liitumist puudutavad riskid püsivad, peame Eesti liitumist euroalaga 2011. aastal võimalikuks,“ täpsustas Nordea Panga peaökonomist Martti Nyberg hiljem läkitatud täpsustuses. („We think that even if some risks related to Estonia's EMU membership remain we think it is possible for Estonia to join the monetary union in 2011.“)
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna avaldatud värskes majandusprognoosis kirjutab Nordea pank Eesti europüüdlustest, et peab euroga liitumist aastal 2011 jätkuvalt võimalikuks, kuid edasilükkumise risk on suur.
Nordea Eesti juhi Vahur Krafti hinnangul suudab Eesti suure tõenäosusega eurokriteeriumid tänavu täita. Eile avaldatud majandusprognoosis märkis pank, et euro edasilükkumise risk on suur, kuid pärast sõnastati hinnang Eesti eurolootusele ümber.
Rahandusminister Jürgen Ligi ütles täna riigikogu infotunnis, et ta on päris kindel, et Eesti täitis eelmisel aastal euroga ühinemiseks vajaliku 3% eelarvedefitsiidi kriteeriumi ja sel aastal peaks varu olema veel suurem.
Nordea Eesti juhataja Vahur Kraft ütles täna finantsgrupi majandusprognoosi tutvustades, et majanduskriis Eestis ei ole veel läbi ning väikest majandusekasvu võib oodata ülejärgmisel aastal.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.