Pankrotistunud mööblitootja ASi Thulema vara müük oli haldurile kui helesinine unistus, ütles Thulema pankrotihaldur Tiina Mitt.
Mitil õnnestus müüa kaubamärk Thulema Furniture alghinnast 0,5 miljonist kroonist ligi kaks korda kõrgema hinnaga ehk 0,9 miljoniga. „Kõige olulisem on aga see, et Thulema tervikvara ostja jätkab tootmist,“ rõhutas Mitt. „Thulema oli saneerimisel ja tänu sellele on jätkanud tootmist ning säilinud on töökohad. Ettevõtte kõige suurem väärtus on oskustöölised. Ma tean, mida tähendaks sellises kohas nagu Kose tootmise lõpetamine ja inimeste laialisaatmine.“
Kaubamärgi Thulema Furniture ostis Jüri Käole, Enn Kunilale ja Andres Järvingule kuuluv kaubandussisustuse arendaja ning tootja AS Kitman. Miti kinnitusel osales Thulema kaubamärgi enampakkumisel kaks ostjat ja Thulema tervikvara enampakkumisel üks ostja, kes oli nõus ostma tervikvara alghinna ehk 10 miljoni krooniga..
„Thulema kinnistud, hooned ja seadmed ostis üks mööblitootmisega tegelev Eesti firma,“ ütles Mitt, kuid keeldus nimetamast ostja nime. „Kuna ostjal pole kogu summat veel koos ja ta peab laenu asjus pangaga läbi rääkima, siis ta ei soovinud enne tehingu lõplikku teostumist kaagutama hakata,“ põhjendas Mitt salatsemist.
Miti kinnitusel on ostjal aega 15 päeva, et nõutav ostusumma kokku saada. „Kui tema ei osta, siis tegelikult on järjekorras veel mitu potentsiaalset ostjat,“ ütles Mitt. „Enampakkumisel osales vaatlejana mitu huvilist, kes arvasid, et ilmselt Thulemat 10 miljoni krooniga ei osteta ning ootasid hinna langemist.“
Seotud lood
AS Thulema pankrotihaldur Tiina Mitt müüb suulisel enampakkumisel Thulema kaubamärgi 500 000 kroonise alghinnaga, millele lisandub käibemaks.
Jüri Käole, Enn Kunilale ja Andres Järvingule kuuluv AS Kitman omandas Thulema kaubamärgi.
ASi Thulema eksjuht Tarmo Prikk ütles Äripäevale, et ettevõte oleks saneerimiskavaga välja vedanud, kui uued omanikud poleks müügipersonali rohkem kui poole võrra kärpinud.
Thulema kaubamärgi omandanud ASi Kitman juhi Ilo Rannu sõnul plaanivad nad Thulema kaubamärgist teha number ühe. Soovime saada väljaspool Eestit suuremaks kui Eestis, lisas ta.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.