Swedbankist on paari aasta jooksul lahkunud mitmed hinnatud juhid, kes tänaseks töötavad konkurentide juures või on asunud ettevõtjate ridadesse, nii mõnigi juht on lahkudes kaasa tõmmanud ka alluvaid.
Swedbankist paari aasta jooksul lahkunud juhid:
2009 algus – lahkub Swedbanki Balti panganduse kõrgendatud äririski juhtimise divisjoni juht Eddi Joost (Glaskeki).2009 suvi – lahkuvad privaatpanganduse juht Kristel Meos (ettevõtlusse) ja investeerimisfondide juhatuse esimees Fabio Filipozzi (Eesti Panka).2009 kevad – lahkub Baltikumi riskijuht Andres Trink (Evli panga Eesti üksuse juhiks).2009 lõpp – lahkub aktsiaturgude osakonna juht Lauri Lind (LHV koostööpartneriks).2010 algus – lahkub ettevõtete panganduse juht Artjom Sokolov (ettevõtlusse).2010 kevad – Äripäeva andmetel lahkub Swedbanki IT-osakonnast korraga kümmekond inimest koos osakonnajuhiga, ühiselt asutatakse uus ettevõte; lahkub ka pensionifondide fondijuht Jelena Fedotova (Trigonisse).2010 sügis – lahkub aktsiakapitali kaasamise eest vastutav Mihkel Torim ja temaga koos lahkuvad aktsiamaakler Raido Lillemets ning analüütikud Pavel Lupandin ja Marko Daljajev (kõik neli asuvad tööle SEB Enskildasse).
Allikad: Swedbanki pressiteated, ajakirjandus, allikad
MIS ON MISMaatriksjuhtimine
Lihtsustatult tähendab maatriksjuhtimine olukorda, kus alluval on kaks (või enam) juhti ehk Eestis asuvad juhid alluvad omakorda grupi tasandi juhtidele ning töötajal on vastutus mõlema ees.
Siinsed juhid peavad oma otsused kooskõlastama grupi tasandi juhtidega.Maatriksjuhtimine on levinud suurtes rahvusvahelistes ettevõtetes, kus emafirma soovib omada paremat kontrolli tütarde üle.Sõna „maatriksjuhtimine“ sai paljudele Eestis tuttavaks 2007. aastal, mil pani ameti maha SEB siinne juht Mart Altvee. „Ma sellega ei tahaks edasi minna,“ ütles ta uue juhtimisstruktuuri kohta. Ta lisas, et maatriksjuhtimine toob kaasa rohkem koordineerimistööd, komandeeringuid, istumist erinevates komiteedes ja koosolekutel.2007. aastal saabus saabus maatriks ka Sampo Panka, mille siinne juht Aivar Rehe nentis, et maatrikssüsteem tähendab suuremat sõltuvust grupist."Maatriksjuhtimine tapab ettevõtliku juhi initsiatiivi. Mis juht sa oled, kui on limiidid ette antud, kõik on paika pandud ja sinu eest ära otsustatud," kommenteeris Skanska EMVst maatriksjuhtimise kogemuse saanud Jaanus Otsa paar aastat tagasi Äripäevale.
Rootslastest omanikega Ragn-Sellsi ärijuht Agu Remmelg on toonud välja järgnevad maatrisjuhtimise plussid ja miinused:
Tugevused:võimalik kasutada mastaabiefekti, aga samas reageerida kiiresti ja olla paindlik;arendatav nii funktsionaalselt kui ka toodete ja turgudega seonduvalt;töötajatel parem spetsialiseerumine ja suurenenud vastutus;heal tasemel koordinatsioon ja infoliikumine;rohkem arenguvõimalusi töötajatele: kõrgendatud motivatsioon ja pühendumine.Nõrkused:juhtimine on keeruline: formaalne võim ja vastutus ei ole alati üheselt seotud;konflikt eesmärkide vahel (nt funktsioon vs toode või turg);kahene alluvus;rohkem administreerimist ja administreerijaid, seega kõrgemad kulud;otsustamine võib rohkem aega võtta, sest on enam kooskõlastamist ja koordineerimist.
ÜKS KÜSIMUSKui palju on alates eelmise aasta algusest teie pangast lahkunud või emapanka suundunud osakonna- või valdkonnajuhte?
SEBSEB Enskilda korraldas ümber aktsiaturgude üksuse Baltikumis, lahkusid Sten Sumberg ja Ivars Bergmanis.
Ettevõtete panganduse valdkonna juht Kristoffer Lindberg lahkus Soome SEBsse.Siinse SEB juht Ahti Asmann asus tööle Ukraina SEB juhina.
Sampo PankAntud tasandi töötajatest oli perioodis 2009-2010 liikujaid kolm, kellest üks suundus emapanka grupi tasandile tööle ja kaks töötajat otsustasid lahkuda ning asuda tööle eraettevõtjatena väljaspool finantsvaldkonda.
Nordea PankNordea Pangast on viimase kahe aasta jooksul erinevatel põhjustel lahkunud kokku seitse keskastmejuhti. Nordea Gruppi on sel perioodil liikunud kaks juhti.
LHV PankViimase kahe aasta jooksul on LHV grupi töötajate arv peaaegu kahekordistunud – kuuekümnelt töötajalt saja kümnele. Selle aja jooksul on vaid paar inimest organisatsioonist lahkunud.
Allikas: pangad
Autor: Piret Reiljan, Silvia Kruusmaa
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Küsimuse peale, kas mõnel siinsel finantsasutusel kui tööandjal on finatssektori rahva silmis teistest parem maine, tõstsid Äripäeva küsitletud praegused ja endised pangatöötajad esile SEB Enskildat ja LHV-d.
Meil on väga stabiilne töötajaskond ja ei saaks öelda, et oleme töötajaid konkurendile kaotanud, rääkis Harju Elektri nõukogu esimees Endel Palla.
Pangatöötajad tõstsid atraktiivse tööandjana esile SEB Enskildat. Otsustusvabadus ja tulemustasud on meil alles, ütles Henrik Igasta Enskildast.
Estonian Celli uueks juhatuse liikmeks kinnitati endine Swedbanki ettevõtete panganduse juht Artjom Sokolov, kes asub ametisse 1. detsembrist 2010.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.