Pärast kolmandat plahvatust Jaapanis Fukushima tuumajaamas on radiatsioonitase tõusnud piirkonnas eluohtlikult kõrgele ning tänaseks on radiatsioonitase kerkinud ka Venemaal.
Radiatsioonitase on täna tõusnud ka Venemaa idaosas, kuid jääb veel normi piiridesse, vahendas Reuters.
Jaapani võimude teatel on Fukushima tuumajaamas maavärina ja tsunami tagajärjel tekkinud plahvatustest tekkinud radiatsioonitase juba nii kõrge, et on inimeste tervisele ohtlik, vahendas BBC. Ohu põhjuseks on järjekordne plahvatus Fukushima tuumajaamas, mis järgnes tulekahjule.
Jaapani võimud teatasid täna varahommikul Rahvusvaheline Aatomienergia Agentuurile (IAEA), et kütusehoidla 4. reaktoris Fukushima Daiichi tuumaelektrijaamas on põlema süttinud ning radioaktiivsus vabaneb otse atmosfääri. Plahvatuse põhjustas vesiniku süttimine.
Jaapani peaminister Naoto Kan ütles, et tuumajaamast 30 km raadiuses elavad inimesed peavad viivitamatult piirkonnast lahkuma.
Seotud lood
Radioaktiivsus, mis täna peale kolmandat plahvatust Jaapani Fukushima tuumajaamas õhku paiskus, võib saastada toitu ja veevarusid.
Venemaal Kaug-Idas asuva Petropavlovsk-Kamtšatski linna elanikud ostsid kohalikest poodidest Jaapani Fukushima tuumajaamast tulevat kiirgust kartes ära kõik dosimeetrid.
Jaapanis maavärina ning hiidlaine tagajärjel kannatada saanud Fukushima Daiichi tuumaelektrijaamas toimus järjekordne plahvatus, mis võib mõjutada inimeste tervist.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.