Meil on kauplused Leedus ja Lätis ning mujale ei plaani laieneda, vastas Büroomaailma kauplusteketti opereeriva ASi Infotark tegevjuht ja üks omanikest Jüri Ross päevaküsimusele.
„Me oleme nii väiksed, et me ei suuda Eestis genereerida nii palju raha, et vallutada suuremaid maid oma rahakoti peal,“ põhjendas Ross. „Välisturule minek nõuab investeeringuid ja seni oleme me üritanud oma rahaga välja tulla.“
Äripäev küsis täna päevaküsimusena, kas plaanite välisturule minna ning kuhu turule? Päevaküsimus oli ajendatud tänasest kaaneloost, et Eesti ettevõtjate meelissihtkohaks välismaale investeerimisel on tõusnud Leedu.
Ross möönis, et ärimehena on seda ehk kergemeelne öelda, et aitab küll ja rohkem me kasvada ei taha. „Kasv tähendab suuri investeeringuid ja siis tuleks hakata suurinvestorit otsima.,“ rääkis Ross. „Ma ei ütleks, et ma ei tahaks suurinvestorit, aga keegi pole tulnud end pakkuma ja ise pole ka aktiivselt otsinud. Ju siis ei ole otsingud küpseks saanud. Nagu äris ja elus ikka peab tekkima mingi moment, kus sa oled valmis midagi uut ja põnevat ette võtma.“
Kontorimasinate, arvutite, kontoritarvete ja kontorimööbliga kauplev Infotark laienes üle üheksa aasta tagasi Leetu ja hiljem ka Lätti. Leedus on ettevõttel kolm kauplust suuemates linnades Vilniuses, Kaunases ja Klaipedas. Rossi kinnitusel on Leedu kauplused alles viimasel aastal jõudnud plussi.
„Arvamus, et Leedu on Eestile lähedane pärast neid 50 aastat, kui me olime ühes riigis, on suhteliselt petlik ja selle peale loota ei saa,“ ütles Ross ning lisas, et kõige suurem erinevus on töössesuhtumine. „Leedulase jaoks on ülemus A ja O ja ise ta omalt poolt aktiivselt tegutsema ei hakka. Leedulane ootab, mida ülemus ütleb. Seetõttu kui sa Leedus ülemuse palkamisega eksid, läheb raskeks. Aga eks ka Eestis, kui palkad vale ülemuse, läheb raskeks.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tuuleparkide arendamisega tegeleva Nelja Energia OÜ juht Martin Kruusi sõnul on Leedu perspektiivikas turg ning ettevõte kavatseb tulevikus otseinvesteeringuid sinna veelgi suurendada, kirjutab Äripäev.
Oleme lisaks tegevusele Läti-Leedu turul sihtinud kogu aeg Soome ja Venemaa turgu, et ka seal jõudsalt kanda kinnitada, ütles hoidistetootja ASi Salvest ainuomanik Veljo Ipits.
Statistikast ilmneb, et kuigi eestlaste huvi Leedu vastu on suur, siis leedukad Eestisse otseinvesteeringuid tegema ei kipu, kirjutab Äripäev.
Leedu on viimase aastaga tõusnud välisriikidest esimeseks eelistuseks, kuhu Eesti ettevõtjad otseinvesteeringuid teevad.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.