Majandusteadlane Andres Arrak ei arva, et praegune USA võlakriis omaks otsest mõju Eesti majandusele ning usub, et Ühendriigid tulevad tänu dollari domineerimisele maailmas kriisist välja.
"Nende 2010. aasta avaliku sektori võlg on 58,9 protsenti SKT-st, mis jääb allapoole Maastrichti 60-protsendilist kriteeriumit," ütles Arrak Delfile ning lisas, et Ameerika situatsioon ei ole kõige hullem.
Arrak rääkis, et USA on unikaalses situatsioon ka seetõttu, et niikaua, kuni dollar on maailmaraha, ei ole USA majanduse kollapsi karta. "Sellepärast mina seda dollari kokkukukkumist ja finantskrahhi ei usu," selgitas ta ning lisas, et kuna dollari kollapsi ta ette ei näe, arvabta, et USA võlakriis Eestit ei mõjuta. "Enne ma oleks mures euro pärast, mitte dollari pärast," lisas Arrak.
Seotud lood
Katsed jõuda USA riigivõla limiidi tõstmise jaoks kokkuleppele jooksid nädalavahetusel liiva.
USA valitsus suudab kardetud maksejõuetust vältida vähemalt septembri alguseni, ütles täna Wells Fargo peaökonomist John Silvia.
Viimase paari nädala jooksul on USA rahaturufondid tugevalt alandanud eurotsooni pankadest tulenevaid riske oma tegevusele ja ühtlasi vähendanud ka krediidivõimalust.
JPMorgani strateeg Thomas Lee arvab, et investorid peaksid valmistuma Ameerika krediidireitingu alandamiseks.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.