Eesti kohustuslikud pensionifondid on üliusaldusväärseks peetavate Saksamaa ja Soome võlakirjade kõrval investeerinud Itaalia, Ungari, Rumeenia, Lõuna-Aafrika Vabariigi või Türgi võlakirjadesse.
Itaalia, mille kohta kuuleb Euroopas üha rohkem murelikke avaldusi, kuulub mahult lausa kolme populaarsema riigivõlakirja hulka meie suuremates pensionifondides. Näiteks Swedbanki konservatiivseimast K1 fondist moodustasid Itaalia võlakirjad oktoobri lõpus 10%.
"Te tahate nende investeeringute kohta saada lühikesi vastuseid nagu "ei", "jah", "tark", "loll", aga niimoodi ei saa vastata, sest Teie kui ajakirjanik ja kui eraisik ise nõuate neilt tootlust. Kuhu nad vaesekesed peavad siis investeerima?" küsis pensionifondide valikutest rääkides pangandusega tegelev Indrek Neivelt.
Itaalia võlakirjade pärast oleks Neivelt hakanud muretsema hakanud juba aasta tagasi, ent samas võib küsida ka teistpidi: kui mitte investeerida ühte euroala suurema majandusega riikidest nagu Itaalia, kuhu siis veel? Häda on Neivelti sõnul aga selles, et need, kes on usaldusväärsed, ei võta laenu, vähemalt mitte nii palju kui näiteks Itaalia.
Pensionifondide juhtide selgitusi loe tänasest Äripäeva
paberlehest või osta päevapilet
siit.
Autor: Piret Reiljan, Anu Jõgi
Seotud lood
Itaalia peaminister Mario Monti esitleb täna Itaalia parlamendile uut säästupaketti, mis näeb ette uusi maksutõuse ja kulude kärpeid 30 miljardi euro väärtuses, et korrastada riigi rahandust ning üritada ohjeldada võlakriisi, mis on ohtu seadnud euro püsimise.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.