Laenatud heaolu ei saa kaua kesta ning palgatase peab Kreekas langema, märkis riigikogu liige Taavi Rõivas.
Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead istuvad täna Brüsselis ühe laua taha, et arutada majandus- ja rahaliidu tuleviku üle. Euroopa Ülemkogu seekordsel istungil on rõhuasetus pangandusjärelevalvel, kuid arutatakse ka teist küsimust - Kreekat.
Küsisime Taavi Rõivase käest, kas Kreeka peaks euroalalt lahkuma.
"Eurotsoonist lahkumine ei lahendaks Kreeka probleeme, nende ainsaks võimaluseks võlakriisist väljuda on struktuursed reformid ja eelarve tasakaalu viimine. Vastupidiselt populaarsele eksiarvamusele on Kreeka viimaste aastate jooksul teinud üksjagu pingutusi. Kuni eelarve on miinuses, tuleb pingutusi jätkata," märkis Rõivas, kelle sõnul on Kreekas viimase kolme aastaga palkasid langetatud ligi 15%, mis on märkimisväärne, kuid palgatase ei ole poliitiku hinnangul veel kestlikul tasemel.
"Suhtun skepsisega ettepanekusse anda Kreekale reformideks ja kärbeteks kokkulepitust rohkem aega. Üldine majanduskeskkond on küll halvenenud, kuid see ei peaks automaatsel tähendama ajapikendust ning kaaluda tuleb ka planeeritud sammude kiirendamist," lisas Rõivas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Nordic Tsemendi juhi Meelis Einsteini sõnul on igati mõistlik, et Kreekale on poliitilisi kokkuleppeid silmas pidades abi antud, kuid nüüd tuleks panna asjale mõistlik piir.
Täna arutas riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon Euroopa Liidu eelarvevahendite suunamist Eestis järgneval seitsmel aastal.
Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul tuleb Kreeka puhul silmas pidada seda, et tegu võib olla päästikuga, mis eskaleerib kriisi ka teistes suure võlakoormusega riikides.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.