Austraalia rikkamaid inimesi Clive Palmer plaanib ehitada sajandi eest ookeanipõhja vajunud luksuslaeva Titanic uue versiooni.
Kaevandusmiljardär on sõlminud vastava kokkuleppe Hiina riikliku laevaehitusfirmaga CSC Jinling Shipyard. Ehitus läheb lahti järgmise aasta lõpus ning laev valmib 2016. aastal, kirjutas BBC.
Palmer plaanib disainilt ja spetsifikatsioonilt originaal-Titanicule võimalikult sarnast laeva, mis samas on täidetud moodsa tehnoloogiaga. "See on sama luksuslik laev, nagu oli Titanic, ent loomulikult 21. sajandi tehnoloogia ning viimaste navigatsiooni- ja turvasüsteemidega," kinnitas ta.
Laeval on eelkäijale sarnaselt üheksa tekki ning 840 kajutit, samad on ka mõõdud. Kivisöe asemel kasutavad uue aluse mootorid diiselkütust.
"Titanic II on ülim mugavuselt ja luksuselt, oma spordisaalide, ujulate, raamatukogude, restoranide ja suurejooneliste kajutitega," kirjeldas Palmer ajalehele The Sydney Morning Herald.
Austraalia meedia päringutele vastates kinnitas Palmer, et ka Titanicu koopia võib uppuda, kui selle keresse tekib suur auk. Kui te olete ebausklik, siis te ei tea kunagi, mis võib juhtuda, lisas ta.
Palmeri kinnitusel on uus laev austusavaldus neile inimestele, kes ehitasid veidi enam kui sada aastat tagasi esimese Titanicu.
Kui kõik läheb plaanide kohaselt, sõidab kultuslaeva koopia 2016. aasta lõpus Londonist New Yorki. "Hiina sõjalaevastikku kutsutakse Titanic II esimest reisi eskortima," lisas Palmer.
Titanic II hakkab seilama Palmeri enda firma Blue Star Line'i nime all. See on otsene viide Titanicu omanikule, mis oli White Star Line.
Laevaehituse maksumus pole teada, sest Palmeri esindaja kinnitusel pole eelarve veel täiesti paigas.
Shore Capital Groupi analüütiku Greg Johnsoni sõnul on kruiisiturule sisenemine julge samm, sest ainuüksi laevade valmistamine maksab vähemalt 500 miljonit dollarit. "Ta alustab nullist ilma igasuguse kogemuseta," rääkis Johnson Bloombergile. "500 miljoni dollariline väljaminek on päris võimas," lisas ta.
Queenslandi osariigi kaevandusmagnaat Clive Palmeril on tihedad ärisidemed Hiinaga. Nüüd laiendab ta haaret turismiärisse. Palmerile kuulub luksuskuurort Austraalia Brisbane'i lähedal ning ta soovib ehitada rea uhkeid lõbusõidulaevu. Erinevatel andmetel on tema varanduse suurus 2,4-4,7 miljardit eurot.
Oma aja suurim luksuslaev Titanic uppus esmareisil Southamptonist New Yorki pärast kokkupõrget jäämäega 15. aprillil 1912. Õnnetuses hukkus üle 1500 inimese.
Seotud lood
Ligi sajand pärast Titanicu katastroofi, on teadlased leidnud uue süüdlase, mis laevahuku põhjustas. Uusimate uuringute kohaselt oli selleks kuu, kirjutab uudisteagentuur Reuters.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”