Euroopa alaline päästemehhanism ESM on oluline instrument, mida kasutatakse kriisi ajal – seda oli vaja, kuna ajutine päästemehhanism EFSF ei rahuldanud ei ootusi ega vajadusi, ütles Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi täna panga intressiotsusele järgnenud pressikonverentsil.
„EFSF loodi nii, et see ei saanud peaaegu üldse töötada,“ ütles Draghi ajutise päästemehhanismi kohta, kus igal riigil oli võimalus abiotsust kinni hoida. „ESM peaks töötama paremini.“
Draghi sõnul on päästemehhanismid vajalikud, kuid need ei asenda vajadust liikmesriikide rahandus korda saada ja vajalikud reformid läbi viia. Eesmärk on vältida, et taoline kriisikogemus enam ei korduks. Kui aga abi vaja on, on ESM selleks puhuks olemas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi ütles täna keskpanga intressiotsust kommenteerides, et euroala majanduskasvu väljavaated on ebakindlamaks muutunud.
Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi selgitas täna panga intressiotsusele järgnenud pressikonverentsi, mida ta silmas pidas, kui nimetas läinud nädalal vajadust luua fiskaalleppe kõrvale ka euroala kasvupakt.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.