Eile kogunenud raudteelaste ametiühingu juhatus otsustas kutsuda kokku streigikomitee, et langetada otsus võimaliku toetusstreigi kohta.
Ametiühingu esimees Oleg Tšubarovi sõnul kutsuvad raudteelased oma aktsioonidega valitsust üles pidama tervishoiutöötajatega konstruktiivseid läbirääkimisi, millel oleks ka reaalne tulemus. Kui arstide, õdede ja hooldajate väljavool riigist pidurdub, võidavad sellest eelkõige patsiendid, lisas ta.
Tšubarov rääkis, et tegelikult tuleks üle vaadata kogu Eesti meditsiinisüsteem, sest täna ei näe paljud arstijärjekorras seisvad patsiendid, kuhu meditsiini suunatud raha läheb. "Polikliinikus inimene sageli pika järjekorra tõttu jutule ei saa, kuid sama arsti juurde erakliinikusse järjekorda pole," selgitas raudteelaste ametiühingu juhatuse esimees.
Seotud lood
1. oktoobril peatatakse plaanilised ambulatoorsed vastuvõtud Tallinna ja Tartu haiglates, 8. oktoobril võib tööseisak neis haiglates laieneda statsionaari ning streigiga liitub Pärnu, Viljandi, Narva ja Kuressaare haigla plaanilise ambulatoorse arstiabi süsteem, kirjutab arstide ajaleht Meditsiiniuudised.
Arstide ja õdede streik algab 1. oktoobril ja kestab teab kui kaua. See on midagi enneolematut, sest kaks korda varem on olukord streigile samadel põhjustel lähedal olnud, kuid ikkagi enne lahenduse leidnud, kirjutab Meditsiiniuudiste peatoimetaja Kadi Heinsalu.
Haigushüvitise maksmise mehaaniline üleviimine ühest asutusest teise ei vabasta ressursse, väidab sotsiaalministeeriumi sotsiaalkindlustuse osakonna hüvitiste ja toetuste poliitika juht Katre Pall.
Tervishoiu omavastutuse teema on nii tundlik, et targemadki pead eelistavad asja arutades pigem reductio ad absurdum’it kui sisulist argumentatsiooni.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?