Territoriaalvaidluste tõttu Hiinas autode müügilangust nägev Toyota prognoosib selleks aastaks rekordmüüki, kuna nõudlus on olnud tugev ülejäänud Aasia piirkondades ja USAs.
Toyota Motori asepresident Yukitoshi Funo ütles täna, et eesmärk müüa 9,76 miljoni sõidukit sel aastal saab Hiina probleemide tõttu olema keeruline, kuid kasv teistes piirkondades korvab müügilangust ning autotootja võib ületada 2007. aastal saavutatud rekordi, kui müüs 9,37 miljonit sõidukit.
„Toyota tegevus on tasakaalus,” ütles Funo, vahendas Associated Press. „Ettevõte on hajutanud riske mitmetel turgudel.”
Selle aasta üheksa kuuga on Toyota üle maailma müünud 7,4 miljonit sõidukit, mis on 450 000 rohkem, kui lähikonkurendil General Motorsil. Võrreldes eelmise aastaga tõusis Toyota müük 28 protsenti, GMil seevastu 2,5 protsenti.
Hiina moodustab Toyota globaalsest müügist olulised 10 protsenti, kuid autotootjal läheb ülejäänud Aasia piirkondades hästi. Toyota sõnul müüvad nad sel aastal Indoneesias 320 000 sõidukit ja Tais 400 000 sõidukit.
„Vaatamata Hiinale saab see aasta meile olema rekordiline,” ütles Funo.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA ametivõimudele esitatud dokumentidest selgus, et Toyota teadis juba enam kui neli aastat tagasi probleemist, mis sundis firmat sel nädalal tagasi kutsuma 7,4 miljonit autot üle maailma.
Toyota Motori Hiina müük langes septembris võrreldes eelmise aastaga 40 protsenti, samal ajal kui teiste välismaiste autotootjate müük tõusis.
Hiina ja Jaapani territoriaalvaidlus võib Hondale põhjustada kuni 155 000 auto müümata jäämise Hiinas, mistõttu kärpis autotootja majandusaasta kasumi- ja käibeprognoosi.
Hiina autotootja BYD kolmanda kvartali puhaskasum langes 94%, kuna siseturu nõudlus vähenes ning firma päikeseenergia tootmisäri kaotas jätkuvalt raha.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.