Ameerika Föderaalreserv võib järgmise aasta alguses alustada uue võlakirjade ostmise programmiga, vihjab eile avaldatud keskpanga oktoobri protokoll, vahendas BBC.
Mitmed Föderaalreservi ametnikud andsid eile avaldatud protokollis märku, et tahavad detsembris lõppevale võlakirjaprogrammile „Operation Twist” asendust. Twisti eesmärgiks on olnud müüa lühiajalisi võlakirju ning osta pikemaajalisi võlakirju, millega Föderaalreserv on tõstnud võlakirjade hindu ning surunud alla võlakirjade tootluseid või intressimäärasid. Sellel on olnud mõju aga pikaajalistele intressimääradele, mida pakuvad pangad ja hüpoteegifirmad.
Eelmise aasta septembris alustatud Twistiga kulutab Föderaalreserv 267 miljardit dollarit (210 miljardit eurot) kuni selle aasta lõpuni.
Föderaalreservil on praegu käigus kolmas võlakirjade ostmise programm (QE3), millega alustati selle aasta septembris. Programmi käigus ostab Ameerika keskpank hüpoteegiga tagatud võlakirju 40 miljardi dollari (31 miljardi euro) eest kuus.
Oktoobri protokollist selgub, et Föderaalreservi Föderaalne Avatud Turu Komitee (FOMC) kordas enda lubadust jätta intressimäärad kuni 2015. aastani nulli lähedale.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA kinnisvaraturu toibumine on alles habras ning seda tuleks tagant aidata ja kindlustada sellega, et vähendada riigi rolli hüpoteeklaenude süsteemis, ütles Robert Schiller, Yale’i ülikooli professor ning S&P/Case- Shilleri kinnisvaraindeksi üks loojatest.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.