Vaatame oma palgapoliitikat praegu ümber ja kavatseme paremate oskustööliste ja operaatorite palka tõsta, ütles Pärnumaa kasespoonitootja OÜ Valmos tegevjuht Heiki Vahermets.
"Me ei tõsta oskustööliste palka mitte palgasurve tõttu, vaid oma heade inimeste hoidmiseks ja kutseoskuste arendamiseks," rõhutas ta. "Kuna Valmos ei langetanud kriisi ajal palka, siis meil palgatõusuks survet ei ole. Hetkel on meil endiselt samad palgad ja preemiasüsteemid," lisas Vahermets.
Statistikaameti värskete andmete kohaselt tõusis tänavu kolmandas kvartalis brutopalk 5,7 protsenti võrreldes eelmise aasta sama ajaga. Reaalpalk, milles tarbijahinnaindeksi muutuse mõju on arvesse võetud, tõsis tänavu kolmandas kvartalis 1,9%.
Heiki Vahermetsa sõnul on palgasurve taga ilmselt see, et need ettevõtted, mis kriisi ajal langetasid 15-20% võrra palku, on nüüd endist palgataset taastamas.
Seotud lood
Statistikaameti andmetel suurenes kolmandas kvartalis palk kõige rohkem Järvamaal, kus inimesed teenivad aastataguse ajaga võrreldes 10,8 protsenti rohkem, kirjutab Järva Teataja.
Keskmine brutokuupalk oli 2012. aasta III kvartalis 855 eurot ja brutotunnipalk 5,21 eurot, teatab statistikaamet. 2011. aasta III kvartaliga võrreldes tõusis keskmine brutokuupalk 5,7% ja brutotunnipalk 8,1%.
Surve palgatõusuks on täiesti olemas ja me oleme selle survega arvestanud ning seda isegi ennetanud, ütles Tallinna Kaubamaja juht Raul Puusepp.
Järgmisel aastal keskmise palga kasv veidi kiireneb tulenevalt avalikus sektoris saavutatud palgakokkulepetest, ütles SEB Panga majandusanalüütik Ruta Arumäe.
Tulev aasta toob ettevõtjatele hulganisti lisakulusid erinevate maksude ja seadusemuudatuste näol. Kindlasti tuleb tegeleda kulude kärbetega hoidmaks jätkusuutlikku konkrurentsieelist turul. Selleks peab olema esimene samm taotleda paremad krediidi rahastuse tingimused. Pane rahastajad proovile laenuvõrdlusportaalis Sortter!