Eestis kõigi kultuuri- ja spordiürituste piletiti käibemaks ilmselgelt liiga kõrge, ütles kontsertikorraldaja Peeter Rebane.
"Tänasel päeval on Euroopas ainult kuus riiki, kes maksustavad kultuuriürituste pileteid täismääraga," sõnas Rebane. Ta tõi välja, et Lätis pole üldse piletitele käibemaksu, Soomes ja Rootsis üsna madal, Eestis aga 20 protsenti.
"Seetõttu on vähem rikastel inmestel ehk enamikul elanikkonnast on vähem võimalusi kultuuriüritustel käia," leidis Rebane.
Lisaks heitis ta ette ka liiga kõrget toidukaupade käibemaksu, seda enam, et mujal maailmas on see määr madalam kui Eestis.
Äripäev kirjutas täna, kuidas Eesti on toiduainetele kehtiva ühtse 20-protsendise käibemaksuga Euroopa Liidus esirinnas.
Seotud lood
Euroopa Liidu kõrgeima 27-protsendise käibemaksuga Ungari on hädas suuremat tulu noolivate maksupetturitega.
Eesti on toiduainetele kehtiva ühtse 20-protsendise käibemaksuga Euroopa Liidus esirinnas, meie toiduarvetel on käibemaks oluliselt suurem kui Soomes, Rootsis, Saksamaal ja paljudes teistes riikides.
2012. aastal laekus riigieelarvesse 1,49 miljardit eurot käibemaksu, millest toidukaupade jaemüügi käibemaks moodustas 18%.
Maksu- ja tolliameti peadirektori Marek Helmi sõnul soodustavad käibemaksu erisused maksudega skeemitamist.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.