Meie telemeditsiiniprojekti ei saa nimetada edukaks, sest plaan oli suurem, ütles OÜ Curonia Research juht Ardo Reinsalu.
"Meie Inglismaa sidusettevõtte Docobo UK aastakäive on praegu umbes kaks miljonit eurot, aga me oleksime tahtnud, et käive oleks 20 miljonit eurot või rohkemgi," rääkis ta. "Seega meie ootused pole realiseerunud. Samas pole sidusettevõte ka hingusele läinud ja saab iseseisvalt hakkama ning raha sinna juurde pole me juba aastaid pannud," lisas Reinsalu.
Reinsalu märkis, et Suurbritannias on Docobo-laadsete ettevõtet nišis hakanud toimuma positiivseid muutusi ja ettevõtte juhtkond on veendunud suures tulevikus.
Rainer Nõlvakule kuuluv tehnoloogia arendusfirma Curonia Research töötas 2001. aastal välja koduse tervisemonitooringu süsteemi doc@HOME. 2002. aastal registreeriti see kaubamärk Inglismaal, USAs ja mujal.
Samal sügisel registreeriti Inglismaal ettevõte Docobo UK, millest pool kuulub Curonia Researchile ja ülejäänud osanikud on kohalikud väikeinvestorid ning ettevõtte juhtivtöötajad.
"Patsientide kaugjälgimise süsteemi müüakse ja arendatakse edasi Inglismaal, Eestis me sellega ei tegele," selgitas Reinsalu. "Curonia Research on litsentseerinud oma tehnoloogia Inglise ettevõttesse. Me oleme jäänud pelgalt passiivseks investoriks ja tehnoloogia litsentseerijaks," kinnitas ta.
Eestis tegeleb Curonia Research arendusprojektidega elektrisõidukite valdkonnas ja meditsiiniga seotud projektide haldamisega.
Ettevõtte käive oli 2011. aastal 0,12 miljonit eurot ja mullu 0,05 miljonit eurot.
Kümnendi eest, 2003. aastal ilmunud Äripäeva raamatus "40 Eesti nokiat" oli just Curonia Research üks neist ettevõtteist, mida põneva äriidee tõttu kajastati.