Järsult kasvanud alkoholi sissevedu Eestist sunnib Soome valitsust uuesti kaaluma kevadel välja hõigatud alkoholiaktsiisi tõstmise plaani, kirjutab Kauppalehti.
Soome toll teatas läinud nädalal, et kui rehkendada import ümber sajaprotsendilise alkoholi baasile, on import läinud aasta septembriga võrreldes kasvanud 11,5%.
Need numbrid tulid rahandusministeeriumile üllatusena. Nii võeti aeg paariks nädalaks maha ja alkoholiaktsiisi tõstmise kava uuesti arutlusele. Esmaspäeval Soome parlamendile esitatud tuleva aasta riigieelarve eelnõu ja maksuseaduste muudatuste paketis seda praegu polnud.
Algselt oli plaan tõsta kangete alkohoolsete jookide aktsiisi tuleva aasta algusest 9,9%, õlleaktsiisi 14,4% ja veinide aktsiisi 17,5%. Alkohoolsete jookide hind tõusnuks sellest keskmiselt 4,6%. Soome valitsus rehkendas maksutõusust lisatulu 125 miljonit eurot.
Soome kaalub alkoholiaktsiisi tõstmist 2008. aastast viiendat korda. Juba praegu on alkohol maksustatud kõrgeimalt kui üheski teises ELi riigis, kirjutab Soome majandusleht. Kauppalehti andmeil maksutõus siiski päris ära ei jää.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hartwall ei jõua konkureerida Eestist toodava alkoholiga ja plaanib Soomes koondamisi.
Tuleva aasta eelarves plaanib Rootsi valitsus uut raundi alkoholiaktsiiside tõusu.
Soome rahandusministeerium tõstab järgmiseks aastaks plaanitud alkoholiaktsiisimäärasid poole vähem algselt plaanituga võrreldes.
Õlle aktsiisi võrdsustamine viina aktsiisiga tõstaks õllepudeli hinda 45-75%, näitab Saku Õlletehase analüüs.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.