Tänane riigikohtu otsus, mis kaotab apteekide asutamispiirangud, on regionaalminister Siim Kiisler hinnangul ainuõige samm, mis parandab ravimite kättesaadavust just maapiirkonnas.
"Regionaalpoliitiliselt on selline otsus kindlasti mõistlik. Olukord, kus regionaalpoliitika sildi all piirati tegelikult ravimite kättesaadavust, oli kasulik mingile ettevõtjate ringile, kuid selgelt kahjulik maapiirkonna elanikele," ütles Kiisler pressiteates.
Ravimiameti andmeil on viimase viie aastaga uksed sulgenud 54 apteeki, neist 20 maapiirkondades.
Regionaalministri hinnangul on piirangute kaotamine ja turu avamine esimene samm õiges suunas. "Lisaks tuleks väga tõsiselt lauale võtta debatt selle üle, kas köhasiirup ja peavalurohi võiks müügil olla ka mujal kui apteekides," selgitas Kiisler.
Seotud lood
Täna kolmandal lugemisel olev nn apteegiseaduse eelnõu menetlus kujundab Eesti õiguskultuuri, ütles advokaadibüroo Sorainen partner ja vandeadvokaat Allar Jõks.
Esmaspäevane riigikohtu otsus kaotada poole aasta pärast apteekide asutamispiirangud on pannud ravimiäri hulgi- ja jaeturu valitsejad valjuhäälselt maapiirkondade apteekide pärast südant valutama, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Piret Reiljan.
Riigikohus avalikustab täna otsuse apteekide asutamispiirangu kaasuses. Õiguskantsler Indrek Tederi tõstatatud vaba konkurentsi piiramine võib tähendada apteegituru piiranguteta avamist, selle vastu on aga senised apteekide omanikud aastaid võidelnud.
Riik peab kaitsma ettevõtjat konkurentsi takistamise või äritegevuse kahjustamise eest, kommenteeris riigikohtu esimees Priit Pikamäe apteekide asutamispiiranguid tühistavat otsust.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.