Eesti uus suursaadik Moskvas Jüri Luik usub, et Eesti on üks riikidest, kelle Vene-poliitika on ärist väga vähe mõjutatud ning seda ohtu, et suur äri võib poliitikat mõjutada, pole samuti.
"Kui me vaatame kasvõi pronkssõduri juhtumit, siis pärast seda tegelikult ärisuhted eriti ei nõrgenenud. Nende struktuur muutus mõnevõrra, need alad, mis olid võib-olla rohkem riiklikult toetatud, nõrgenesid, aga samas seda kompenseerisid väga palju sellised majandusharud, mis on kodanikepõhised, näiteks turism," vahendas
ERR Luige intervjuud ETV saatele "Välisilm".
Mõned aastad tagasi olid Eesti ja Venemaa suhted pronksiöö sündmuste tõttu madalas seisus ja Eestile olid kehtestatud sanktsioonid, ent nüüd on hakanud kõik liikuma ning ettevõtted saavad ka naaberriigis konkureerida, märkis ta.
Möödunud neljapäeval president Vladimir Putinile oma volikirjad üle andnud Jüri Luik ütles, et viimasel ajal on märgata kahe riigi suhetes positiivset liikumist, näiteks on alanud konsultatsioonid piirileppe taassõlmimiseks, millest Vene pool oli väga huvitatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.