Estonian Airi pankrotti laskmine ja Flybega uue ühise lennufirma asutamine tuleks ilmselt kõne alla vaid siis, kui Eesti lepiks vähese sõnaõigusega, ütles Estonian Airi eksjuht Andrus Aljas.
Kas koostöö Flybega võiks midagi praegusest paremaks muuta, sõltub Aljase kinnitusel sellest, milliseks kujuneb osalus ühisettevõttes ning kus hakatakse langetama otsuseid.
"Ma ei näe Flybe poolelt huvi koostööd teha, kui Eestile jääks suur sõnaõigus," märkis ta ERRile ning lisas, et ilmselt see eestlaste lennuvõimalusi ei avardaks.
Aljas rääkis Vikerraadiole, et kui Estonian Air läheks pankrotti, katkeks ka senised lepingud, mis on lennufirmale olnud väga olulised, näiteks koostöö SASiga Kopenhaagenis ning KLMiga Amsterdamis.
"Flybe koostöö Finnairiga tähendab väga lihtsalt, et ilmselt oleks SASiga Kopenhaageni liinil keeruline koostööd teha," märkis Aljas, lisades, et koostööd tehakse endale sõbralike lennufirmadega ning tõrjutakse neid, kes on teises alliansis.
KLM kuulub lennufirmade ühendusse Sky Team, samas Finnair on OneWorldis ning SAS Star Alliance'is.
Tänane Päevaleht kirjutas, et Flybe on rääkinud riigiga Estonian Airi osanikuks asumisest, ka Flybe tunnistas, et koostööd on arutatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusliku lennufirma päästmisel on lauale jäänud kaks varianti. Kas rentida lennukid ja inimesed välja või lasta firma pankrotti ning luua puhtalt lehelt uus ettevõte koostöös mõne teise lennufirmaga.
Estonian Airi ühisfirma loomine mõne välismaise lennukompaniiga oleks Äripäeva hinnangul parim võimalik viis ettevõtet päästa. Iseküsimus, mida on Eestil partnerile pakkuda ning kust tuleb uue ettevõtte loomise kapital.
Valitsus arutab homme Estonian Airi tulevikuplaane, mida majandusministeeriumi teatel on rohkem kui need, mis seni avalikkuse ette jõudnud.
Siim Kallase kabinetiülema Henrik Hololei sõnul on Estonian Airil parem esitada Euroopa Komisjonile võimalikult palju materjali ja olla avatud.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.