Brüsselis Ülemkogul viibiv peaminister Andrus Ansip ütles esimese päeva õhtul, et oodatud teravat debatti kas kärbete või kasvu ergutamise suuna vahel valitsus- ja riigijuhtide kohtumisel ei tekkinudki.
„Tegelikult seda debatti ei olnud,“ märkis Ansip. „Kõik leidsid, et valitud tee on õige. Tuleb jätkata kasinusmeetmetega, aga need kasinusmeetmed ei tohi ära tappa majanduskasvu.“
Teravaimatest probleemidest on Ülemkogul esil noorte tööpuudus.
Rootsi peaminister Fredrik Reinfeldt ütles esimest päeva kokku võttes, et tegemist on palju enama kui eelarvetasakaalu küsimusega.
ELi riikidest täidavad täna vaid Rootsi ja Soome ELi võetud sihti investeerida vähemalt 3% ulatuses SKPst teadus- ja arendustegevust. „See laob vundamenti homsele kasvule,“ märkis Reinfeldt. „Ja see seletab osaliselt ka seda, miks riikide vahel on nii suured erinevused.“
Samuti on Rootsi praegu suurim majandus ELis, millel on eelarves ruumi oma majanduse ergutamiseks. Kui aga riik on minetanud konkurentsivõime, ei ole juurde laenamine lahenduseks, ütles Reinfeldt.
Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso märkis, et kokku lepitud eesmärkide elluviimine edeneb liikmesriikide tasandil liiga visalt ja liiga aeglaselt.
Seotud lood
Euroopa Parlament ei kinnita uut ELi finantsperspektiivi aastateks 2014-2020 enne, kui ei ole leitud rahaline kate veel eelmisest rahastamisperioodist katmata kuludele, ütles Euroopa Parlamendi president Martin Schulz täna Brüsselis pärast valitsusjuhtidega kohtumist.
Täna Brüsselis Euroopa Liidu majanduse olukorrale keskenduva Ülemkogu eel läkitasid nii Euroopa Komisjoni juht Jose Manuel Barroso kui ka Ülemkogu juht Herman Van Rompuy valitsusjuhtidele kirja, milles üks tunnustab tehtut, teine taunib rohkem tegematajätmisi.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”