Maailmas on tekkimas erinevad mullid ning nende eest pole kuskile põgeneda, isegi mitte kulda, ütles uudiskirja „Gloom, Boom and Doom“ autor Marc Faber Bloombergile.
Kõige värskemaks mulliks peab Faber USA aktsiaturge, mis on testinud rekordkõrgeid tasemeid.
„Ma olin võrdlemisi positiivne USA aktsiate suhtes pärast 2009. aasta märtsi. Mul ei ole olnud ühtegi lühikest positsiooni pärast 2009. aastat. Kuid USA aktsiaturud marsivad ülespoole, tarbijakindlus allapoole ning arenevatel turgudel läheb võrreldes USAga viletsalt. Dollari tugevnemine näitab, et likviidsus rahvusvahelistel turgudel on vähenemas. Ma ei usu, et USA turud lähevad praegustelt tasemetelt üles, pigem on märkimisväärne langusrisk,“ ütles Faber.
Investeerimisguru sõnul ei jõua keskpankade poolt trükitud raha majandusse, vaid põhjustab rohkem mulle. Faber võrdleb neid mulle 2000. aasta internetimulli, 2007. aasta kinnisvaramulli, 2008. aasta toorainemulliga.
„Ma muretsen, et meil tekib süsteemne kriis, mille eest on väga keeruline varjuda. Siin ei aita isegi kuld,“ ütles Faber.
Seotud lood
Aktsiaindeksit S&P 500 analüüsinud investor Marc Faberi sõnul on olukord sarnane 1987. aastaga, mil oktoobris toimus New Yorgi börsil "musta esmaspäevana" tuntud kukkumine.
USA aktsiaturud on üleostetud ning igasugune tõus lähiajal võib turgudele valmistada suure probleemi, ütles CNBC-le „The Gloom, Boom & Doom Report“ uudiskirja autor Marc Faber.
Lähiajal turg tõenäoliselt tõuseb, kuid uusi tippe ei saa usaldada, ütles CNBC-le Gloom, Boom & Doom uudiskirja autor Marc Faber.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.