Kuigi Ekspress Grupp tegi 2012. aasta aruandes teatavaks, et kasum läheb reservkapitali, tuli täna teade dividendide maksmisest.
"Nõukogu arutas ettevõtte eelmiste aastate tulemusi ning arvas, et oleks aeg alustada dividendide maksmist. Juhatus peab seda arvestatavaks nõukogu poolseks usalduse märgiks ettevõtte käekäigu ning tulevikuväljavaadete osas,” kommenteeris ettevõtte juhatuse esimees Gunnar Kobin.
"Omanikud kogunevad mai lõpus aktsionäride üldkoosolekule ja väljendavad oma soovi seal," lisas ta. Juhatusele sobib nõukogu tehtud otsus väga hästi, märkis Kobin.
Edasise dividendipoliitika kohta Kobin selgitusi ei jaganud. "Me ei saa anda ühtegi garantiid, kuivõrd otsus on ikkagi üldkoosoleku teha, kuid püüame olla piisavalt edukad selleks, et on mida jagada," sõnas ta. "Teeme tööd, näeme vaeva, nuputame igapäevaselt, kuidas kasvu tekitada. Kohe, kui oleme millegiga hakkama saanud, ütleme," rääkis Kobin.
Mullu 2,53 miljonit eurot kasumit teeninud meediakontsern üllatas täna hommikul esmakordselt börsiajaloos dividendimaksega. Dividendideks makstakse 2,98 miljonit eurot ehk 0,01 eurot aktsia kohta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Ekspress Grupp majandusbuumi harjal 2007. aastal hirmsa raha eest uudisteportaali Delfi ostis, ahmisid ja ahmivad paljud siiani õhku. Täna võib aga üllatusega taas tõdeda, et portaal on börsifirma seisukohalt väärtuslikum kui kunagi varem.
Ekspress Grupi finantsjuhi Pirje Raidma sõnul peaks investorid jälgima portaal Delfi puhul kaetavat väärtust, kuna see kajastab meediafirma sõnul immateriaalset vara kõige õiglasemalt.
Äripäev teenis esimeses kvartalis 2,78 miljoni eurose müügitulu juures 246 000 eurot tegevuskasumit (EBITA). Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas käive 12,6% ja kasum 13,7%.
ASi Ekspress Grupp nõukogu otsustas kutsuda juhatuse liikme ametikohalt tagasi Madis Tapupere, teatas ettevõte börsile.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.