Septembris asutatud Eesti Finantssektori Töötajate Liidu (EFL), eesmärgiks on kaitsta ja esindada finantssektori töötajate õigusi ja huve. Analüütiku Maris Lauri hinnangul võib selle põhjuseks olla sektori ebaühtlane palgajaotus.
"Kui sellist ametiühingut luuakse, siis ilmselt on inimesi, kes arvavad, et seda on vaja. Võimalik, et ilmnenud on ka kohalike pankade emapankade ametiühingute mõju. Kuivõrd edukaks sellise ametiühingu tekkimine osutub, näitab aeg. Kui Rootsi pangad Eestisse tulid, üritati alguses ju ka siin ametiühinguid luua, kuid see ebaõnnestus," märkis Lauri.
Tema sõnul pole ametiühingu ülesanne mitte seista selle eest, et madalapalgalised kõrgemat palka saavad, vaid olla töötajate selja taga väga mitmesugustel juhtudel. "Kui inimene tunneb, et üksinda oma õiguste eest ei suudeta seista, siis tehakse seda kollektiivselt. Ebaõiglust võivad tunda kõik, ka keskmisest kõrgemat palka saavad töötajad. Tasub meenutada või arstide palganõudmisi. Üpris tõenäoliselt on finantssektoris palkade jaotus päris ebaühtlane - on väga tagasihoidliku palgaga kohti," kommenteeris Lauri ja rõhutas, et finantssektori keskmine palk ei näita ju madalamat otsa.
"Palga puhul on küsimus ka vastutuses ja kohustustes, võib-olla ei ole need mõnedel ametikohtadel palgaga vastavuses. Ei tasu unustada ka seda, et finantssektori reaalpalk hakkas langema juba 2008.aastal ja alles sel aastal jõuti lõpuks kasvuni, 4-5 aastat reaalpalga langust ei tee tõenäoliselt kedagi rõõmsamaks. Ja alati ei ole ju küsimus palkades, võib ju olla muidki töökorraldusprobleeme, millega töötajate arvates piisavalt ei arvestata," lisas Lauri.
"Loodan väga, et see ei olnud lihtsalt asjaolu, et Rootsis (Soomes, Taanis) on finantssektoris ametiühingud, vaid on ka konkreetsemad vajadused ja plaanid. Muidu paistab asi lihtsalt nii, et välismaised ametiühingud tahavad kuskile linnukese kirja panna või oma kodumaisele juhtkonnale varba peale astuda," lausus Lauri.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti finantssektoris on ametiühingu moodustamisest räägitud aastaid, kinnitab äsja loodud Eesti Finantssektori Töötajate Liidu (EFL) juhatuse esimees Victoria Saue.
Septembris asutatud Eesti Finantssektori Töötajate Liidu (EFL) eesmärk on kaitsta ja esindada finantssektori töötajate õigusi ja huve. Liidu juhi Victoria Saue sõnul võiks liidul aasta lõpuks olla 50 liiget.
Septembris asutati Eesti Finantssektori Töötajate Liit (EFL), mille eesmärk on kaitsta ja esindada finantssektori töötajate õigusi ja huve. Danske Bank Eesti filiaali juht Aivar Rehe suhtub sellesse uudisesse rahulikult.
Septembris loodud finantssektori töötajate liidu eesmärk on töötajate õiguste ja huvide esindamine sõltumatu ametiühinguna.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.