Harju maakohus tunnistas Venemaale salajast infot andnud endise kapo töötaja Vladimir Veitmani süüdi riigireetmises ja mõistis talle liitkaristuseks 15 aastat vangistust.
Kohtuasja arutati kinnisel istungil ja kokkuleppemenetluses. Täna kell 16.30 annavad kaitsepolitseiametis kommentaare kapo peadirektor Arnold Sinisalu, riigi peaprokurör Norman Aas ja riigiprokurör Inna Ombler.
Kapo töötajad pidasid oma ekskolleegi kinni 7. augustil kahtlustatuna salastatud teabe edastamises Venemaa eriteenistustele. Kriminaalmenetlust alustati riigireetmise paragrahvi alusel, sellele eelnes pikemaajaline teabehange.
Vladimir Veitman sündis Tallinnas 15. veebruaril 1950. Põhi- ja keskkoolis käis ta Tallinnas, omandades ka tehnilise kõrghariduse. 1980–1991 töötas ta NSVL Riikliku Julgeoleku Komitees, täpsemalt Eesti KGB operatiiv-tehnilises osakonnas.
Veitman asus kaitsepolitseiametisse tööle detsembris 1991 põhimõttel, et endisi KGB töötajaid ei kaasatud operatsioonide planeerimisse ja juhtimisse, kuid kasutati spetsialistina tehnilistes toimingutes. Kapost saadeti Veitman pensionile 2011. aastal.
Seotud lood
Kohus konfiskeeris riigireetur Vladimir Veitmanilt kriminaaltulu 120 000 euro ulatuses ning rahuldas ka kapo tsiviilnõude tema vastu 65 000 euro ulatuses.
Riigireetmises kahtlustatav endine kaitsepolitsei töötaja Vladimir Veitman teeb uurijatega koostööd, teatas prokuratuur.
Riigireetmises süüdi mõistetud endise kapo töötaja Vladimir Veitmani agendijuhi kontaktisikuks Venemaa poolel oli Hermann Simmi värbaja.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.