Eesti majandust ei suudeta sageli võtta päris majandusena, sest see on nii väike, kuid ühiselt probleeme lahendavad ettevõtjad moodustavad väikses riigis tugeva konkurentsieelise, ütles Aeroc Jämerä omanik Ivar Paplavskis.
"Eesti majandus on lahustunud nii Baltikumis kui Skandinaavias, seda ei suudeta võtta vaid Eesti tasandil justkui päris majandusena, kuid ettevõtjana tulebki Eesti majandust käsitleda vähemalt koos Peterburi ja Baltikumiga. Ka kõik riskikapitalistid tulevad ju välismaalt. Ideaalne oleks lihtsalt tasakaal, kus rahvuslik kapital jääks ikkagi peale," sõnas Paplavskis.
"Kui me oleme sündinud Eestis ja meie lapsed käivad siin laulupeol, siis kus mujal me veel äri ajama peaksime kui ikka siin? Kui tekib võimalus Eestis tegutseda, siis tuleb seda kasutada," märkis ta Äripäeva investeerimiskonverentsil "Rahvusliku kapitali ärkamisaeg".
"Väliskapitali seisukohast lähevad mõnel juhil mõnes maailma kontoris jalad maast lahti, mõeldes, et selles riigis polegi meil veel lippu, kuid meie jaoks peaks see olema prioriteet," lisas Paplavskis.
"Kui mõelda, mis võiks olla Eesti konkurentsieelis suurte majanduste ees, siis suuremates ühiskondades ilmselt ei kogune ettevõtjad naljalt üheskoos foorumile, et kõigi ees seisvaid probleeme üheskoos lahendada. Vaevalt näiteks Vene või Ukraina ettevõtjad niimoodi kokku hoiavad, aga meie väiksel rahvusel on see eelis olemas," ütles Paplavskis.
Pikemalt saab investeerimisfoorumil räägitust lugeda esmaspäevasest Äripäevast.
Seotud lood
Aeg-ajalt on avaldatud arvamust, et Eesti riik peaks olema nähtavam ja jõulisem Aasias, Ladina-Ameerikas ja mujal ning seda tuleb teha Euroopas esindatuse arvelt, ütles välisminister Urmas Paet.
Rahvuslikku kapitali arendades suurendame ettevõtete julgust minna välisturgudele, ütles Redgate Capitali partner Aare Tammemäe täna Äripäeva investeerimiskonverentsil.
Eesti Riskikapitali Assotsiatsiooni (EstVCA) juht Margus Uudam kinnitas, et nad on teinud EASile ettepaneku mitte anda ettevõtetele toetust, vaid investeerida nendesse.
Eesti ettevõtjad on muutunud nii tubliks, et mitmed alustavad ettevõtted laienevad väljapoole koduriiki, ütles täna Äripäeva investeerimiskonverentsil Raidla Lejins & Norcousi partner Sven Papp.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.