Venemaa nõustus Ukrainale laenama 15 miljardit dollarit ja alandama gaasi hinda, mis aitab Ukraina majandusel kollapsit vältida, kirjutas Wall Street Journal.
Samal ajal jätkusid Kiievi tänavail protestid tihedama koostöö tagasilükkamise pärast Euroopa Liiduga.
Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on Venemaa valmis investeerima 15 miljardit dollarit oma riiklikust investeerimisfondist Ukraina valitsuse võlakirjadesse, et leevendada survet Ukraina riigi rahandusele praeguses raskes majanduslikus olukorras.
Ukraina president Viktor Janukovitš ütles omakorda, et riigil ei olnud teist valikut. "Ukraina kaubandussuhted Venemaaga ei võimaldanud meil teistmoodi käituda," ütles Janukovitš. "Meil ei ole alternatiivi."
Gazprom nõustus Ukrainale müüdava gaasi hinda langetama praeguselt 400 dollarilt 268,50 dollarile 1000 kuupmeetri eest, mis samuti leevendab survet Ukraina majandusele.
Putini sõnul ei arutatud täna Ukraina võimalikku liitumist Venemaa juhitud tolliliiduga.
Enne novembri lõpus Vilniuses toimunud ELi idapartnerluse tippkohtumist hakkas Venemaa takistama importi Ukrainast, mis näis valmistuvat alla kirjutama assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingut Euroopa Liiduga. Leping jäi Vilniuses allkirjastamata. Täna allkirjastas Ukraina Venemaaga kokkuleppe kaubandussuhete normaliseerimiseks.
Lääneriigid on ärgitanud Ukrainat sõlmima abilaenulepingut IMFiga ning vabakaubandusleüpingut Euroopa Liiduga, kuid Janukovitši sõnul oleksid selliste lepingute tingimused Ukraina elanikele liiga rängad. Selle asemel eelistas Janukovitš Venemaalt laenu võtta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ukraina parlament kiitis eile heaks rea kitsendusi protestimeeleavalduste korraldamisele.
Ukraina president Viktor Janukovitš läheb täna Moskvasse, et taotleda kuni 15 miljardi dollari suurust kriisilaenu, samal ajal kui Kiievis jätkuvad valitsusvastased protestid, mis ei toeta tihedamaid sidemeid Venemaaga, kirjutab Bloomberg.
Ukraina opositsioon korraldab Kiievi keskväljakul uusaastapeo, millega loodetakse anda uut hoogu 21. novembrist alates väldanud valitsusvastastele meeleavaldustele, kus osalejate hulk on järjest vähenenud.
Teisipäeval Moskvas Ukraina ja Venemaa presidentide kohtumisel kokku lepitud abist raskustes Ukraina majandusele on üks kaotaja Gazprom.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.