Ukraina president Viktor Janukovitš toetab Nõukogude Liidu lagunemise järel esimeseks Ukraina presidendiks saanud Leonid Kravtšuki plaani kriisi lahendamiseks, mis tooks kõik osapooled ühe läbirääkimiste laua taha.
Presidendi tänane avaldus tuli ajal, mil Kiievis võttis positsioone sisse märulipolitsei, süvendades kartusi, et valitsus on otsustanud 19 päeva väldanud meeleavalduse jõuga laiali ajada.
Ukraina presidendilt oli see esimene märk kompromissivalmidusest. Samas polnud lehel esialgu andmeid, mida opositsioon plaanist arvab, vahendas Kiievist Financial Times.
Agentuur Bloomberg vahendas, et Venemaa eitas plaani Ukraina peatsest liitumisest Venemaa juhitud tolliliiduga, kui kuuldused sellest veelgi rohkem vihast rahvast tänavaile tõid ning grupp meeleavaldajaid Kiievis Lenini ausamba maha võttis.
Vihased selle üle, et Janukovitš jättis allkirjastamata Euroopa Liidu ja Ukraina assotsiatsioonilepingu, on meeleavaldajad lubanud tänavaile jääda kuni valitsus tagasi astub.
Venemaa majandusminister Aleksei Uljukajev ütles täna, et Ukraina liitumine tolliliiduga ei ole lähiaja küsimus.
"Mingeid eelkokkuleppeid ei ole," ütles minister. "See on pikk ja keeruline tee, kuna eeldab hulka tööd ja selget soovi võimaliku kandidaatriigi poolt. Sellist soovi me näinud ei ole."
Seotud lood
Ukraina opositsioon ärgitas inimesi täna Kiievis tänavaile tulema, et saada kokku rohkem kui miljon inimest, survestamaks president Viktor Janukovitšit tihendama Venemaa asemel Ukraina suhteid Euroopa Liiduga.
Ukraina ei allkirjastanud täna Vilniuses lõppeval ELi idapartnerluse tippkohtumisel ELiga assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingut, eelistades tihendada kaubandussuhteid Venemaaga.
Välisminister Urmas Paet ütles täna Kiievis Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni OSCE välisministrite kohtumisel, et OSCE ülesanne on tagada rahu, julgeolek ja demokraatlik areng ning väga aktuaalne on see ka praeguste Ukraina sündmuste valguses.
Niipea, kui Ukraina peaks ELile selja pöörama, kaotab Eesti kohe samavõrra seda, mida analüütikud nimetavad strateegiliseks sügavuseks. Küll mitte väga otseselt, nt sõjaliselt, aga siiski mõjusalt, leiab välispoliitika instituudi analüütik Ahto Lobjakas.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Viimased uudised
Lisatud analüütikute kommentaarid!
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele