Ukraina valitsus on sattunud välismaailmast tuleneva suurema pinge alla, kuna USA kaalub sanktsioone riigi vastu pärast protesteerijate laialiajamist. Samal ajal on Euroopa Liidu ametivõimud suurendanud enda kriitikat Venemaa suunal.
Euroopa Parlament kutsus täna üles Euroopa Liitu kaaluma vastumeetmeid Venemaa suhtes. Kõik poliitilised võimalused, sealhulgas sanktsioonid, on laual, vahendab Bloomberg USA välisministeeriumi pressiesindaja Jen Psaki sõnu.
"Mõistagi oleksid sanktsioonid kahjulikud mitte ainult Janukovõtšile, vaid tema ümber olevatele (rahalistele) toetajatele ning see kannaks kindlasti kaalu otsuste tegemisel," kommenteeris Teneo Intelligence'i analüütik Otilia Dhand. "Tegu on esimese korraga, kui USA valitsus on tõsiselt võtnud sel teemal sõna, jättes varasemalt probleemi Brüsseli lahendada."
EL peaks kaaluma meetmeid, mida ellu kutsuda, kui Venemaa murrab Maailma kaubandusorganisatsiooni reegleid lühinägelikel poliitilistel põhjustel," teatas täna Euroopa Parlament. "Kauplemisliit peab reageerima, kui tema või üks tema partneritest langeb poliitilise ja majandusliku surve alla."
Ühendriikide kaitseminister Chuch Hagel kutsus enda Ukraina kolleegi Pavlo Lebedjevi üles vältima sõjaväe kasutamist. Pentagoni sõnul oli Lebedjev kinnitanud, et Janukovõtši seisukoht on mitte saata sõdureid protesteerijate vastu.
Lükates kõrvale dramaatilise poliitilise sammu nagu erakorralised valimised, jääb Janukovõtšil järele kaks valikut - valida leping EL/IMF-ga või võtta vastu Venemaa pakkumine, ütles Macro Advisory vanempartner Chris Weafer.
"Mõlemad valikud viivad killustatuma Ukrainani ning tapab ära peaaegu igasuguse lootuse, et ta valitakse 2015. aasta veebruaris tagasi," lisas Weafer.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ukraina parlament kiitis eile heaks rea kitsendusi protestimeeleavalduste korraldamisele.
Ukraina president Viktor Janukovitš läheb täna Moskvasse, et taotleda kuni 15 miljardi dollari suurust kriisilaenu, samal ajal kui Kiievis jätkuvad valitsusvastased protestid, mis ei toeta tihedamaid sidemeid Venemaaga, kirjutab Bloomberg.
Ukrainas on pankadevahelisel laenuturul kerkinud järgmise päevani raha laenamisel intressimäär 20 protsendile.
Tuhanded Ukraina märulipolitseinikud tegid kolmapäeva varastel tundidel üllatusrünnaku, kuid protestijad näitasid vähe märke taandumisest, kirjutab Financial Times.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.