Välisminister Urmas Paet mõistis hukka Ukraina võimude otsuse kasutada Kiievis rahumeelsete meeleavaldajate vastu taas vägivalda.
Paet rõhutas, et Ukraina valitsus peab lõpetama vägivalla kasutamise oma inimeste vastu. "Rahumeelsete meeleavaldajate öövarjus vägivaldne laialiajamine erivägede poolt on vastuvõetamatu ja see õõnestab sügavalt usaldust. Selline tegutsemine on väga kaugel demokraatia põhimõtetest," märkis ta pressiteates.
Ukraina võimudel tuleb Paeti sõnul edaspidi hoiduda igasugusest vägivallast meeleavaldajate vastu.
Eesti välisministri kinnitusel on Ukrainal poliitilise kriisi lahendamiseks oluline kiiresti taastada dialoog riigi tuleviku üle ning kaasata kõik osalised tekkinud olukorrale lahenduse leidmiseks.
"Ukraina valitsusel tuleb riigi tuleviku kujundamisel võtta arvesse oma rahva soove," lausus Paet. "Vaid ühiselt opositsiooni ja valitsuse vahel tegutsedes on võimalik Ukrainale tõelisi ja töötavaid lahendusi leida," lisas ta.
Eesti on Paeti sõnul alati toetanud Ukraina teed Euroopa Liidu suunas ning teeb seda ka edasi. "Ukraina inimesed väärivad demokraatlikku õigusriiki ning sel teel tuleb neid toetada," lisas ta. "Soovime, et lähitulevikus oleks Ukraina valmis allkirjastama assotsiatsioonilepingu Euroopa Liiduga, mis sisaldaks ka vabakaubandusala loomist," lisas ta.
Samuti peab Paet oluliseks Euroopa Liidu ja Ukraina vahelist viisavabadust.
Seotud lood
Ukraina parlament kiitis eile heaks rea kitsendusi protestimeeleavalduste korraldamisele.
Ukraina president Viktor Janukovitš läheb täna Moskvasse, et taotleda kuni 15 miljardi dollari suurust kriisilaenu, samal ajal kui Kiievis jätkuvad valitsusvastased protestid, mis ei toeta tihedamaid sidemeid Venemaaga, kirjutab Bloomberg.
Ukraina opositsioon ärgitas inimesi täna Kiievis tänavaile tulema, et saada kokku rohkem kui miljon inimest, survestamaks president Viktor Janukovitšit tihendama Venemaa asemel Ukraina suhteid Euroopa Liiduga.
Välisminister Urmas Paet ütles täna Kiievis Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni OSCE välisministrite kohtumisel, et OSCE ülesanne on tagada rahu, julgeolek ja demokraatlik areng ning väga aktuaalne on see ka praeguste Ukraina sündmuste valguses.
Kuigi töötame selleks, et suurendada heaolu, luua kindlustunnet endale ja lähedastele, võib tööpinge heaolu ja suhteid kahjustama hakata, kirjutab Tallinna Ülikooli õppejõuarenduse ekspert Katrin Aava.
Enimloetud
5
Kahjum parandati suuremaks
Hetkel kuum
Kahjum parandati suuremaks
Berkshire Hathaway kontol seisab rekordiline summa
Tagasi Äripäeva esilehele