Viimastel nädalatel on bitcoiniga seoses kerkinud esile Hiina, mis keelas enda institutsioonidel digiraha kasutamise. Nüüd teatas suur bitcoiniäri idufirma BTC China, et ei saa enam jüaanides arveldada.
Bitcoini viimaste kuude edulugu toitiski Hiina, kus isegi otsingumootor Baidu hakkas bitimüntides arveldama. Nüüd on see paraku ajalugu.
Eelmisel kuul tõusis bitcoini hind üle 1200 dollari taseme, täna kaupleb see 481 dollaril. 24 tunniga on Bitcoini hind kukkunud ligi 30%.
Halvasti on läinud ka teistel digirahadel, mis on 24 tunniga suure kukkumise läbi teinud. Litecoin on kaotanud 40% oma hinnast, Peercoin 35%, Namecoin 40%, Quark 44%, ProtoShares 44% ning WorldCoin 42%.
Seotud lood
Rootsi maksuamet ei pea virtuaalraha bitcoini valuutaks, vaid hoopis kunstiteoseks, kirjutas Bloomberg.
Finantsinspektsioon juhib tähelepanu, et virtuaalraha valdkond on reguleerimata ning sellega seotud skeeme finantsjärelevalveasutused eraldi ei jälgi. Hoiatuse on avaldanud ka Euroopa Pangandusjärelevalve.
Soome keskpanga sõnul ei vasta bitcoin ei valuuta ega elektroonilise maksevahendi mõistele - tegemist on hoopis toorainega.
Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhataja Mihkel Nõmmela sõnul on virtuaalraha bitcoini näol tegemist probleemse skeemiga, kuna skeemi omanik ei ole tuvastatav, rahaloome ei ole arusaadav ning virtuaalraha hind on kõikuv ja äärmiselt ebastabiilne.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”