Soome keskpanga sõnul ei vasta bitcoin ei valuuta ega elektroonilise maksevahendi mõistele - tegemist on hoopis toorainega.
„Arvestades ametlikku valuuta definitsiooni, siis seda bitcoin pole. See pole ka maksevahend, kuna seadus näeb ette, et maksevahendil peab olema emitent, kes on vastutav oma tegevuse eest. Selles staadiumis on see pigem tooraine,“ ütles Bloombergile Soome panga järelevalve juht Päivi Heikkinen.
Virtuaalraha bitcoin ei ole kontrollitud ühegi keskpanga poolt ning seda võib arvutiga toota igaüks, kel piisavalt infotehnoloogilist ressurssi.
Lisaks Soomele on ka Norra otsustanud, et bitcoin ei kvalifitseeru valuutana. Hiina keskpank keelas enda finantsasutustel bitcoiniga arveldamise.
Ühe bitcoini hind on täna ennelõunal Mt.Gox börsil 943 dollarit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rootsi maksuamet ei pea virtuaalraha bitcoini valuutaks, vaid hoopis kunstiteoseks, kirjutas Bloomberg.
Finantsinspektsioon juhib tähelepanu, et virtuaalraha valdkond on reguleerimata ning sellega seotud skeeme finantsjärelevalveasutused eraldi ei jälgi. Hoiatuse on avaldanud ka Euroopa Pangandusjärelevalve.
Robert Shiller, kes võitis eelmisel aastal Nobeli majanduspreemia varahindade empiirilise analüüsi eest, ütles, et bitcoini hind on ehtne näide suurest mullist, vahendas Business Insider.
Eile avati Soome pealinnas Helsingis esimene bitcoini automaat, kus võib sularaha vahetada krüptoraha vastu, kirjutas Arctic Start Up.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.