Soome keskpanga sõnul ei vasta bitcoin ei valuuta ega elektroonilise maksevahendi mõistele - tegemist on hoopis toorainega.
„Arvestades ametlikku valuuta definitsiooni, siis seda bitcoin pole. See pole ka maksevahend, kuna seadus näeb ette, et maksevahendil peab olema emitent, kes on vastutav oma tegevuse eest. Selles staadiumis on see pigem tooraine,“ ütles Bloombergile Soome panga järelevalve juht Päivi Heikkinen.
Virtuaalraha bitcoin ei ole kontrollitud ühegi keskpanga poolt ning seda võib arvutiga toota igaüks, kel piisavalt infotehnoloogilist ressurssi.
Lisaks Soomele on ka Norra otsustanud, et bitcoin ei kvalifitseeru valuutana. Hiina keskpank keelas enda finantsasutustel bitcoiniga arveldamise.
Ühe bitcoini hind on täna ennelõunal Mt.Gox börsil 943 dollarit.
Seotud lood
Rootsi maksuamet ei pea virtuaalraha bitcoini valuutaks, vaid hoopis kunstiteoseks, kirjutas Bloomberg.
Finantsinspektsioon juhib tähelepanu, et virtuaalraha valdkond on reguleerimata ning sellega seotud skeeme finantsjärelevalveasutused eraldi ei jälgi. Hoiatuse on avaldanud ka Euroopa Pangandusjärelevalve.
Robert Shiller, kes võitis eelmisel aastal Nobeli majanduspreemia varahindade empiirilise analüüsi eest, ütles, et bitcoini hind on ehtne näide suurest mullist, vahendas Business Insider.
Eile avati Soome pealinnas Helsingis esimene bitcoini automaat, kus võib sularaha vahetada krüptoraha vastu, kirjutas Arctic Start Up.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.