Rootsi maksuamet ei pea virtuaalraha bitcoini valuutaks, vaid hoopis kunstiteoseks, kirjutas Bloomberg.
„Valuutad on traditsiooniliselt seotud keskpanga või mõne geograafilise piirkonnaga,“ ütles Rootsi maksuameti kõneisik Olof Wallin, kelle sõnul liigitub bitcoin pigem teiste varaklasside alla nagu kunstiteosed või antiikesemed.
Alates 2008. aastast, kui bitcoin loodi, on regulaatoritel olnud raskusi virtuaalraha arenguga sammu pidada. Tänapäeval saab arvuti toodetud bitcoinide eest osta tooteid erinevates maailma kaubamajades ja poodides.
Juunis ütles Rootsi keskpank, et bitcoin ja teised virtuaalrahad kujutavad endast riski neile, kes seda kasutavad.
Seotud lood
Finantsinspektsioon juhib tähelepanu, et virtuaalraha valdkond on reguleerimata ning sellega seotud skeeme finantsjärelevalveasutused eraldi ei jälgi. Hoiatuse on avaldanud ka Euroopa Pangandusjärelevalve.
Robert Shiller, kes võitis eelmisel aastal Nobeli majanduspreemia varahindade empiirilise analüüsi eest, ütles, et bitcoini hind on ehtne näide suurest mullist, vahendas Business Insider.
Eile avati Soome pealinnas Helsingis esimene bitcoini automaat, kus võib sularaha vahetada krüptoraha vastu, kirjutas Arctic Start Up.
Virtuaalraha bitcoini hinna kiire tõus sel aastal on tekitanud küsimusi krüptoraha turvalisuse kohta. Oma kommentaari annab Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhataja Mihkel Nõmmela.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.