Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
LNG: Euroopa Komisjon toetab Eesti-Soome kompromissiotsinguid
Euroopa Komisjon toetab Eesti ja Soome algatust, mis üritab LNG terminali asukoha üle tekkinud patiseisus kompromissi leida ja edasi liikuda.
Vastuseks Äripäeva kommentaaripalvele, kas terminaliprojekti kaheks jagamine, nagu pakkus nädalapäevad tagasi Soome kolleegile välja majandusminister Juhan Parts, oleks ELi vaatest abikõlbulik, vastas komisjon, et projekt peab kindlasti olema majanduslikult tasuv.
"Väga hea, kui Soome ja Eesti üritavad kompromissi leida," ütles energiavolinik Günther Oettingeri pressiesindaja Sabine Berger. "Igas lahenduses tuleb aga arvestada, et see peab olema majanduslikult tasuv, et Euroopa ühendamise rahastu vahendid on piiratud ning et need suunatakse regionaalse varustuskindluse parandamiseks."
"Peame osapooltega kõnelusi ja hindame pakutud lahendusi," ütles Berger.
Otsus tuleb ära teha selleks ajaks, mil komisjon otsustab rahastu vahendite jaotuse. Esimesed otsused tulevad suve algul, rahastamise otsused 2014. a lõpus.
Alexela üks omanikest Heiti Hääl selgitas, et Euroopa Komisjon ei lasknud LNG terminali plaani põhja, vaid nõuab uut lahendust, mis tuleb esitada 19. augustiks.
Euroopa Komisjon ei toeta plaani, mille kohaselt Soome Inkoo ja Paldiski saavad kumbki 160 000kuupmeetrise LNG-terminali, uus kava tuleb esitada 19. augustiks.
Eesti Päevaleht kirjutas, et minister Juhan Partsi isetegevus LNG terminali teemal jahmatas valitsust. Äripäevale seda kommenteerinud rahandusminister Jürgen Ligi hinnangul polnud suunamuutus õigel ajal läbi arutatud.
Soome majandusministeeriumi sõnul leppisid Eesti, Soome ja Euroopa Komisjoni esindajad eelmisel nädalal Brüsselis kokku, et vedelgaasiterminali asukoha ja Balticconnectori gaasijuhtme ehitamise osas jõutakse veebruari lõpuks kokkuleppele.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.